Wietnam na rowerze

Kategoria
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
16 dni3 850 + 1 100USD

Szczegóły wyjazdu Wietnam na rowerze

O wyprawie

Wietnam na rowerze

 • Stołeczne Hanoi ze świątyniami chińskimi wśród jezior i dzielnicą Old Quarter
 • Jazda rowerem w Delcie Rzeki Czerwonej i w rejonie Mai Chau wśród  tarasowych pól ryżowych i wapiennych wzgórz porośniętych dżunglą
 • Rejs po Zatoce Halong wśród skalnych wysp, jeden z cudów natury
 • Cytadela i grobowce cesarzy w Hue, byłej stolicy Wietnamu
 • Dawne centrum kupiectwa w Hoi An i przejazd rowerami po lokalnych drogach
 • Sajgon: kosmopolityczna metropolia z przykładami architektury kolonialnej
 • Trasy rowerowe wśród kanałów, plantacji owoców, upraw ryżu i lokalnych wiosek w Delcie Mekongu, jednej z największych na świecie

O wyprawie ...

Słowo Wietnam oznacza „lud z południa”. Ten gęsto zaludniony kraj, przez wieki był pod wpływami Chin, Indonezji i Królestwa Khmerów. Obecny Wietnam, jako wielokulturowy kraj, przyciąga turystów pięknymi krajobrazami zmieniającymi się jak w kalejdoskopie. Wiele osób chce też poznać burzliwe dzieje tego państwa na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. W stolicy, Hanoi, kolebce wietnamskiego socjalizmu, widać ogromny wpływ kulturowy Chin, a także wiele pozostałości po francuskich kolonizatorach. Po lekkim szoku kulturowym jakiego doznamy w 1 dniu, odetchniemy chwilę na wsi w okolicach Mai Chau, Tam Coc i w delcie Rzeki Czerwonej.

Będziemy jeździli rowerami wzdłuż lokalnych dróg mijając senne wioski, w których mało kto mówi po angielsku. Widoki na Zatokę Halong (jeden z najpiękniejszych zakątków w Azji) długo pozostaną w naszej pamięci. Hue i Hoi An to stare kupieckie miasta z tradycyjną wietnamską zabudową. Tu też przyjrzymy się z bliska jak wygląda codzienne życie na wietnamskiej prowincji. Stąd polecimy na południe gdzie odwiedzimy największą metropolię kraju, nazywaną niegdyś Sajgonem. Odwiedzimy świątynie kilku różnych religii i poznamy burzliwe dzieje Wietnamu Południowego.

Na koniec zajrzymy na kilka dni do jednego z najbardziej znanych regionów Wietnamu: Delty Mekongu. Ta płaska kraina, porozcinana wieloma odnogami Mekongu i tysiącem kanałów, także kryje wiele atrakcji turystycznych. Poza jazdą na rowerach po bocznych drogach, będziemy pływali po kanałach, odwiedzimy barwny targ wodny i kilka lokalnych manufaktur. Nasza gościnna gospodyni nauczy nas przyrządzania lokalnych potraw.

Halong Bay - Zatoka Lądującego Smoka

Symbol Wietnamu i jeden z najpiękniejszych zakątków w całej Azji, miejsce wpisane na listę UNESCO. Jest to część Morza Południowochińskiego z niezliczoną ilością skalistych wysp; jest ich w sumie prawie 2 tysiące. Mają one pionowe, wapienne ściany i porośnięte są tropikalną dżunglą. Wyspy te tworzą prawdziwy labirynt. Dzięki procesom krasowym wiele z nich ma przeróżne, fantastyczne kształty oraz obszerne jaskinie z licznymi formami naciekowymi. Na terenie Zatoki znajduje się kilka osad rybackich. Składają się one z drewnianych, kolorowych chat dryfujących na wodzie, a ich mieszkańcy żyją z rybołówstwa i hodowli. Podczas rejsu po Zatoce odwiedzimy taką wioskę i odwiedzimy malowniczą jaskinię.

Rowerem wśród pól ryżowych

Jak na wyjazd rowerowy przystało, naszym głównym celem będzie poznanie mniej turystycznego oblicza Wietnamu z perspektywy siodełka rowerowego. Miniemy po drodze wiele małych wiosek, gdzie życie płynie zupełnie innym rytmem niż w miastach, a ludzie o wiele częściej się uśmiechają. Jazda na rowerze zawsze będzie się odbywała wzdłuż wąskich, lokalnych dróg, na których ruch kołowy ogranicza się przeważnie do drobnych pojazdów, motocykli lub powozów ciągniętych przez bawoły. Mnóstwo ludzi na prowincji jeździ (podobnie jak my) na rowerach. Będziemy mogli zatem poczuć się jak prawdziwy obywatel Wietnamu. Praktycznie wszędzie gdzie będziemy jeździć rowerem, krajobraz zdominowany będzie przez pola ryżowe. Wielokrotnie będziemy mijać ludzi pracujących na polach: sadzących, zbierających ryż lub orzących przy pomocy bawołów. Co jakiś czas napotkamy też osoby pędzące środkiem drogi swój żywy inwentarz. Na północy w okolicy Mai Chau krajobraz będzie nieco bardziej zróżnicowany. Płaskie doliny będą porozcinane przez strome, wapienne wzgórza porośnięte bujną roślinnością. Tu też pola ryżowe przyjmują charakter tarasowy, znany z wszelkich widokówek z Wietnamu. Innym ciekawym regionem, który będziemy przemierzać na 2 kółkach będzie obszar delty Rzeki Czerwonej – tej samej, która płynie przez Hanoi. W środkowej części Wietnamu również będziemy pokonywać drogi w dolinach rzek: Perfumowej w Hue oraz Thu Bon w okolicach Hoi An. W Delcie Mekongu zobaczymy z bliska jak wiele osób (w sumie prawie 20 mln) żyje w harmonii z prawie wszechobecną wodą. Odnogi Mekongu, kanały, śluzy, mosty, groble, przeprawy promowe – to wszystko stwarza wrażenie, że znajdujemy się na wielkim archipelagu a nie na stałym lądzie. Dzięki żyznym glebom aluwialnym jest to jeden z głównych regionów rolniczych kraju. Oczywiście dominują tu uprawy ryżu, ale napotkamy po drodze także liczne uprawy warzyw i egzotycznych owoców, które do tej pory znaliśmy jedynie z programów podróżniczych lub kulinarnych.

Ho Chi Minh City - ale Sajgon!

Jest to największa i najbardziej kosmopolityczna metropolia w kraju. Do roku 1976 (zjednoczenie Wietnamu), miasto nosiło nazwę Sajgon, było stolicą Wietnamu Południowego i centrum administracyjnym francuskiego kolonializmu w Indochinach. W mieście tym jest prawie 3 razy więcej motocykli niż mieszkańców! Burzliwe dzieje miasta oraz wpływ przeróżnych kultur i religii są widoczne na każdym rogu ulicy. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Azji, gdzie można odwiedzić świątynie 5 różnych religii: chrześcijaństwa, buddyzmu, islamu, hinduizmu i kaodaizmu. Warto odwiedzić z rana gwarny targ w centrum miasta, gdzie liczni sprzedawcy oferują swe produkty: świeże owoce morza, owoce i tandetne bibeloty. Poznamy także najnowszą historię Wietnamu odwiedzając Pałac Reunifikacji i Muzeum Wojny, obrazujące historię wojny z USA.

Program

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Hanoi

Spotkanie w Warszawie i wylot do Hanoi z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Przelot nocny.

Dzień 2 Przylot do Hanoi, spacer po mieście

Przylot do stolicy Wietnamu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po dzielnicy Old Quarter, najstarszej w mieście. Jeśli czas pozwoli, wieczorem pójdziemy na przedstawienie tradycyjnego wietnamskiego teatru lalek na wodzie. Po kolacji nocleg w hotelu w Hanoi.

Dzień 3 Zwiedzanie Hanoi, przejazd do Mai Chau

Zwiedzanie Hanoi. Zobaczymy m.in. chińską świątynię Ngoc Son położoną na Jeziorze Hoan Kiem; Świątynię Literatury, jedną z najładniejszych w Hanoi, więzienie Hoa Lo, gdzie przetrzymywano amerykańskich jeńców. Spróbujemy także wejść do mauzoleum Ho Chi Minha, legendarnego przywódcy Wietnamu. Późnym popołudniem przejazd do Mai Chau, prowincjonalnego regionu leżącego na południe od Hanoi. Krajobraz zdominowany jest tu przez płaskie doliny otoczone stromymi wapiennymi górami z roślinnością tropikalną. Po kolacji nocleg w obiekcie homestay.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, kolacja.

Dzień 4 Jazda rowerem w rejonie Mai Chau

Cały dzień spędzimy w okolicy Mai Chau. Znajdują się tu strome wapienne wzgórza i pasma górskie, a płaskie dna dolin wypełnione są zielonymi polami ryżowymi. Przejedziemy rowerami wzdłuż lokalnych dróg w dolinach i miniemy wiele małych wiosek zamieszkałych przez mniejszości etniczne. Po drodze czeka nas lunch. W dolinie Mai Chau zobaczymy wiele domów na palach i bardzo malownicze krajobrazy. Wieczorem pokaz tańców folklorystycznych. Nocleg w tradycyjnym domu na palach u rodziny wietnamskiej.

Dystans na rowerach: około 40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 5 Trasa rowerowa w okolicy Tam Coc

Po śniadaniu udamy się do Nho Quan. Stąd pojedziemy rowerami wzdłuż prowincjonalnych dróg poprowadzonych w sąsiedztwie malowniczych wzgórz wapiennych. Lunch zjemy w lokalnej restauracji w jednej z wiosek po drodze. Następnie pojedziemy na rowerach dalej w stronę Hoa Lu i Tam Coc przez okolice gdzie dominują wapienne skały. Wieczorem osoby chętne mogą udać się na masaż (ok. 7 USD). Nocleg w hotelu w Ninh Binh.

Dystans na rowerach: około 35 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 6 Łodzie w Tam Coc, delta Rzeki Czerwonej

Rano po śniadaniu popłyniemy łodziami wiosłowymi poprzez istny labirynt wapiennych wzgórz z naturalnymi jaskiniami. Będzie to ciekawe przeżycie, jako że rejon ten jest nazywany „Zatoką Halong na lądzie”. Odosobnione, skalne masywy rozdzielone są polami ryżowymi. Po południu udamy się w drogę w kierunku Zatoki Halong. Po drodze zatrzymamy się w prowincji Thai Binh, która leży w delcie Rzeki Czerwonej. Tutaj na rowerach odwiedzimy pagodę Keo, uważaną za jedną z najładniejszych w północnym Wietnamie. Będzie też okazja aby popedałować wzdłuż wiosek leżących na obszarze delty. Wieczorem dotrzemy do Halong City nad morzem. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerach: około 30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 7 Rejs po Zatoce Halong, nocny pociąg do Hue

Po śniadaniu zaokrętujemy się na statek, którym ruszymy w rejs po Zatoce Halong, uważanej za jeden z cudów natury. Będziemy podziwiali fantastyczny krajobraz setek skalistych wysp wyrastających pionowo z tafli wody. Niektóre porasta roślinność tropikalna, a wiele z nich ma ciekawe, oryginalne kształty. Odwiedzimy jedną z najciekawszych jaskiń na terenie Zatoki, a na lunch będziemy mogli spróbować świeżych owoców morza. Po południu wrócimy do Hanoi i ruszymy w podróż nocnym pociągiem do Hue. Nocleg w wagonie sypialnym.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch.

Dzień 8 Hue i Pagoda Thien Mu na rowerach

Przyjazd rano do Hue, dawnej stolicy Wietnamu. Przejazd do hotelu. Po śniadaniu przejazd na rowerach do cytadeli. Kiedyś była ona jedną z największych budowli militarnych w tej części kraju. Po południu pojedziemy nieco poza miasto odwiedzając kilka lokalnych wiosek po drodze. Odwiedzimy bardzo ładną Pagodę Thien Mu. Wzniesiono ją w XVIIw i obecnie jest symbolem Hue. Powrót do hotelu na rowerze. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerach: około 30-40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 9 Rowerem przez lokalne wioski w okolicy Hue i do Danang

Przejazd z hotelu do grobowca cesarza Tu Duc. Następnie już na rowerach odwiedzimy wioskę Thuy Bieu z zabudową typową dla tego regionu. Podziwiać będziemy prowincjonalne krajobrazy Wietnamu. Zobaczymy lokalne przydomowe ogrody, mieszkańców wiosek pracujących na roli, a także miejscową wytwórnię kadzideł. Po południu pojedziemy w stronę Danang. Po drodze pokonamy górską przełęcz, z której podziwiać można widoki na wybrzeże i długie plaże. Wieczorem dotrzemy do Hoi An. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerach: około 35-40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10 Z Hoi An rowerem na plażę Cua Dai

Po śniadaniu zwiedzimy pieszo zabytkową część miasta, m.in. kryty most japoński, stary dom kupiecki i lokalny targ. Po południu wyjedziemy poza miasto i poznamy okolice jeżdżąc rowerem po lokalnych drogach i mijając małe, senne wioski. Na sam koniec dotrzemy na plażę Cua Dai nad samym morzem. Krótki odpoczynek na plaży i następnie powrót do hotelu na rowerze. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerze: około 25-30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 11 Przelot do Ho Chi Minh City, zwiedzanie miasta

Wcześnie rano przejedziemy na lotnisko w Danang i polecimy do Ho Chi Minh City, największego miasta w Wietnamie, które kiedyś nosiło nazwę Sajgon. Z lotniska przejedziemy do hotelu. Tego dnia zwiedzimy miasto. Zobaczymy kilka interesujących obiektów w tym budynki kolonialne m.in. Pałac Reunifikacji, katedrę Notre Dame, budynek poczty głównej, meczet. Na koniec dnia odwiedzimy także Muzeum Wojny. Jeśli czas pozwoli, zajrzymy też na tętniący życiem targ Ben Thanh. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 12 Rowerem i łodzią przez Deltę Mekongu

Po śniadaniu pojedziemy w stronę Delty Mekongu, gdzie rozpoczniemy jazdę na rowerach wśród plantacji owoców i licznych wiosek ukrytych pomiędzy licznymi kanałami i polami ryżowymi. Będziemy mogli przyjrzeć się z bliska codziennemu życiu lokalnych mieszkańców. W dalszej części dnia wsiądziemy na łódź i popłyniemy jedną z odnóg Mekongu, zatrzymując się po drodze przy licznych manufakturach. Będzie to ręczna wytwórnia cegieł zakład przetwarzania kokosów, miejsce, gdzie produkuje się tradycyjne wietnamskie maty. Chętni będą mogli spróbować swych sił w tym rzemiośle. Odbędziemy krótki spacer po okolicy, by następnie przyjdzie czas na przejażdżkę pojazdami o nazwie xe loi (rodzaj motorikszy) aż do naszego dzisiejszego miejsca noclegowego. Weźmiemy udział w lekcji gotowania lokalnych dań takich jak kurczak w kurkumie z trawą cytrynową czy sałatka z lokalnej papai. Nocleg w tradycyjnym domu u rodziny wietnamskiej.

Dystans na rowerze: około 45 km; wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 13 Trasa rowerowa wśród kanałów Delty

Po śniadaniu rozpoczniemy naszą dzisiejszą trasę rowerową podążając lokalnymi, wąskimi dróżkami wśród licznych plantacji i palm kokosowych. Mijać będziemy lokalne domostwa skryte wśród bujnej roślinności, gdzie życie toczy się w sąsiedztwie rzek i kanałów. Pokonamy wiszące mosty, a szersze kanały i rzeki będziemy mogli przekroczyć korzystając z żeglugi promowej. Wszelkiego rodzaju łodzie i statki to jedne z najpopularniejszych form transportu w Delcie Mekongu. Na koniec dnia dotrzemy do Can Tho. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerze: około 30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 14 Pływający targ Cai Rang

Rano odwiedzimy pływający targ Cai Rang: największy i najbardziej znany w całej Delcie. Miejscowi sprzedawcy oferują tu swoje produkty prosto z łodzi: trzcinę cukrową, warzywa, arbuzy, mango, kokosy i wiele innych. Warto skosztować ananasów: podobno najsłodszych i najbardziej soczystych w całym Wietnamie! W dalszej części dnia będziemy jeździli rowerami po lokalnych drogach mijając lokalne wioski, plantacje owoców i niezliczoną ilość pól ryżowych. Po południu przejazd do Cai Be i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerze: około 35-40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 15 Dalsza eksploracja Delty na rowerach, powrót do Ho Chi Minh City

Rano po śniadaniu rozpoczniemy nasz ostatni dzień na rowerze. Pojedziemy lokalnymi drogami wśród małych wiosek na wyspie Tan Phong. Po drodze zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji. Po południu przejazd z powrotem do Ho Chi Minh City. Nocleg w hotelu lub (w zależności od rozkładu lotów) późnym wieczorem przejazd na lotnisko na samolot do Europy.

Dystans na rowerze: około 25-30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 16 Powrót do Warszawy

Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Przelot wewnętrzny Danang - Ho Chi Minh City
 • Transport lokalny: przejazdy prywatnym wynajętym busem z kierowcą i klimatyzacją, pociągiem sypialnym, rejsy łodziami według programu; wsparcie pojazdu przewożącego rowery
 • Wypożyczenie roweru na miejscu
 • Noclegi w hotelach 2-3 gwiazdkowych, tradycyjnych domach wietnamskich, dopłata do pokoju 1-osobowego: 230 USD
 • Wyżywienie według programu: 13 śniadań, 3 lunche, 3 kolacje
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (poza Hanoi i Ho Chi Minh City)
 • Opiekę przewodnika w języku polskim oraz lokalnego przewodnika wietnamskiego
 • Ubezpieczenie KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Przelotu Warszawa - Hanoi; Ho Chi Minh City - Warszawa (od 3900 PLN)***
 • Wyżywienia: poza wskazanym w programie (ok. 230 USD)
 • Biletów wstępu: w Hanoi i Ho Chi Minh City (ok. 30 USD)
 • Wizy wietnamskiej: (200 PLN)
 • Atrakcji fakultatywnych: masaż w Mai Chau (7 USD)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 50 USD)
 • Kosztów testów na Covid-19 (jeśli takie będą wymagane)

Liczba uczestników: 9 - 18 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2000 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu 1100 USD płatna na konto wg kursu sprzedaży USD mBanku z dnia dokonywania wpłaty lub bezpośrednio na nasz rachunek w USD.

*** Bilet lotniczy Warszawa - Hanoi; Ho Chi Minh City - Warszawa można wykupić po potwierdzeniu wyjazdu: samodzielnie lub za naszym pośrednictwem.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wietnam na rowerze pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.