Japonia na rowerze. Autorska Wyprawa dla KOBIET

Kategoria
Wyżywienie
śniadania w cenie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
16 dni11 500
+ bilet lotniczy
16 dni12 300
+ bilet lotniczy

Szczegóły wyjazdu Japonia na rowerze. Autorska Wyprawa dla KOBIET

O wyprawie

Japonia na rowerze!

Witaj na SHIKOKU! Odkrywaj niesamowite widoki, fascynującą przyrodę i urzekającą kulturę. Podróżuj na rowerze przez najmniejszą i najmniej zaludnioną z japońskich wysp. Odwiedzaj wioski, ciche porty, wspinaj do góry, i zjeżdzaj w dół, do serca zalesionych dolin. Przytulaj się do rzek, podążaj leśnymi drogami, przez małe i duże mosty – odkrywaj różnorodną architekturę. Twój rower zabierze Cię na fantastyczne drogi i w ciekawe miejsca, skręci do świątyń, zatrzyma się w gorących źródłach i pokieruje do najlepszych kulinarnych adresów. Shikoku – hipnotyzujący region wyspiarski Japonii, emanuje spokojnym urokiem i odróżnia go od gwarnych miast na kontynencie. Z zapierającymi dech w piersiach naturalnymi krajobrazami, duchowymi szlakami pielgrzymkowymi, takimi jak Shikoku Henro, gorącymi źródłami w Matsuyama, wyspa znana na całym świecie z O’Henro – jest postrzegana jako jedna z najbardziej wyjątkowych i inspirujących miejsc rowerowych w Azji. Nasza droga prowadzić będzie przez krajobrazy, które rezonują z historią, kulturą i duchem zarówno starożytnej, jak i współczesnej Japonii. Pod wieloma względami Shikoku jest najlepiej strzeżoną tajemnicą Japonii. Pełna kultury, tradycji i wspaniałych krajobrazów. Jest przykładem tego, co najlepsze w Japonii, bez tłumów turystów. Wyspa leży pomiędzy spokojnym Morzem Wewnętrznym Seto, a rozległym Oceanem Spokojnym. Shikoku ma wszystko, czego oczekujesz od Japonii. To miejsce gdzie przeplata się tradycyja z nowoczesnością. Tempo życia jest powolne, a ludzie sa bardzo życzliwi i ciekawi nas, podróżniczek na rowerach. Przed nami malowniecze trasy rowerowe, i doskonałe drogi o małym natężeniu ruchu, z uprzejmymi kierowcami.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy

Lądujemy w Osace i szybkim jak pocisk pociągiem ruszamy na Shikoku do Onomichi, skąd rozpocznie się nasza rowerowa przygoda. Zaczynamy od Shimanami Kaido z jej atrakcjami, które będziemy eksplorować przez trzy dni. Przed nami fantastyczny czas i widoki nie z tej ziemi.

Sześć mostów łączących sześć wysp : Mukaishima, Innoshima, Ikuchijima, Omishima, Hakatajima i Oshima. To prawdziwe dzieło sztuki architektonicznej i miejsce gdzie można doświadczać fajnych rzeczy. Trasa ta przyciąga nie tylko Japończyków. Podążając nią, podziwiasz piękny nadmorski krajobraz, panoramiczne punkty widokowe, sztukę i kulturę, lokalne rękodzieło, delektujesz się tutejszą kuchnią. Przejechanie Shimanami  Kaido to niezwykłe doświadczenie, a tutejsza społeczność dokłada wszelkich starań, aby zapewnić przyjazne rowerzystom udogodnienia i usługi. W niektórych hostelach rowerowych możesz nawet spać ze rowerem w swoim pokoju. Na wyspach jest wiele ciekawych miejsc i atrakcji które dla nas wybrałam.

Co przed Tobą…

Shimanami Kaido

  • wizyta w przepięknym buddyjskim kompleksie, z  rozległymi terenami spacerowymi i świątynią Kousanji. Jest to świątynia buddyjska sekty Jodo Shinshu Honganji. Sale i pagody są ułożone na wzór starej architektury z całej Japonii.Kozo Kanemoto, założyciel świątyni, został księdzem i mnichem, aby opłakiwać pamięć swojej zmarłej matki, a świątynia ta została zbudowana, aby wyrazić swoją wdzięczność swojej matce. Czasami nazywa się ją „Nikko Zachodu” lub „Matką Świątynią”.
  • wizyta w fabryce soli na wyspie Hakatajima. Znajduje się tutaj lokalna manufaktura, w której w tradycyjny sposób suszy się sól Hakata. Jest możliwość samodzielnego bezpłatnego zwiedzania. Na koniec spróbujemy pysznych lodów wanilinowych ” Shio soft cream” (miękkie lody z solą) posypane dużymi ziarnami soli. Są bardzo popularne, a ich orzeźwiający i słodki smak przyciąga wielu stałych klientów.
  • nie może nas zabraknąć w słynnym Yoshiumi Ikiikikangdzie będziemy się delektować grillowanymi owocami morza i rybami świeżo wyłowionymi z morza Seto.
  • odwiedzimy Sanktuarium szinto Oyamazumiktóre jest „Generalnym Strażnikiem Japonii” i oznacza bóstwo opiekuńcze całej Japonii. Jest to także Sanktuarium Ichinomiya w prowincji Iyo, położone na wyspie Omishima, znanej również jako Wyspa Bogów, w centrum Parku Narodowego Morza Wewnętrznego Seto. Znajduje się tam drzewo kamforowe, które ma podobno 2600 lat, a za główną świątynią znajduje się dziewiczy las drzew kamforowych.
  • wdepiemy również po pamiątki do  „Shiomachi Shopping Street” to handlowa ulica, składa się z 53 sklepów, na odcinku 600 metrów i wciąż zachowuje nostalgiczną atmosferę. Miasto prosperowało kiedyś jako „Miasto Solne”, gdzie kwitł przemysł solny. Nadal można zobaczyć dawną świetność głównego posterunku w Seto Inland Sea, gdzie ludzie czekali na odpowiedni przypływ. Dzisiaj transport zmienił się z łodzi na samochody. Miasteczko jest malownicze i przyjemnie jest pogawędzić z przyjaznymi mieszkańcami wyspy. W ostatnich latach zaczęło przybywać eleganckich sklepów, co sprawia, że ​​spacer staje się przyjemniejszy. Można tu również znaleźć cytryny, największego producenta cytryn w Japonii, a także ciasta i wina z cytryn.

Wybrzeże. Ōura & Hōjō. Po trzech intensywnych dniach na wyspach, kierujemy się zachodnim wybrzeżem do rejonu pięknych plaż i spokojnego morza Seto, gdzie czakają na nas nowe atrakcje i przygody. To właśnie tutaj można zobaczyć zachód słońca w Darumie.

Co przed Tobą…

  • wspaniałe plaże z punktami widokowymi i monumentami, weekendowe stragany sprzedające bento, lody i inne przysmaki, jest też rodzinna restauracja z owocami morza. Wybrzeże jest malownicze i wielu Japończyków przychodzi tu na odpoczynek. ps. my akurat będziemy tu w sobotę, więc liczę na fajne atrakcje, moż nawet jakieś sporty wodne zaliczymy.
  • jedziemy zbierać truskawki! to będzie soczysty punkt naszej podróży. Niedaleko znajduje się farma, a wiosną akurat jest na nie sezon. Truskawki zbiera się na stojąco i jesz do syta! Pyszna impreza!
  • czas na gorące źródła i ​kąpiele termalne ~~ zawitamy do ogromnej SPA łaźni w ryokanie, z basenami na zewnątrz, skąd można podziwiać niesamowite widoki i morze.

Matsuyama. Stolica prefektury Ehime i leży w północno-zachodniej części Shikoku po stronie Morza Wewnętrznego Seto i ma największą populację spośród czterech prefektur w Shikoku. Słynie z produkcji pomarańczy „mikan” i jest otoczona naturą, zarówno Oceanem, jak i górami. Tu zatrzymamy się na dwa dni, by chwilkę odetchnąć i spokojniej eksplorować miasto.

Co przed Tobą…

  • Wizyta w pięknym zamku Matsuyama Castle (松山城, Matsuyama-jō)został zbudowany na początku XVII wieku na górze Katsuyama (132 m) w centrum miasta.Skorzystaamy z kolejki linowej lub wyciągu krzesełkowego. Jest to jeden z dwunastu japońskich zamków, w których przed końcem okresu Edo (1603–1867) zbudowano oryginalną wieżę obronną. Jest to arcydzieło obrony zamku, z ukrytymi bramami, kamiennymi murami o wysokości do 17 metrów i rozbudowanymi strefami zamkniętymi. Wewnątrz znajdują się wystawy dotyczące historii zamku, w tym eksponaty zbroi, broni i starożytnych planów. Najwyższe piętro wieży oferuje widoki na centrum Matsuyama, okoliczne góry i Morze Wewnętrzne Seto. Wiosną teren zamku jest popularny ze względu na kwitnące wiśnie. Będzie niedziela, zwykle w ten dzień na zamku odbywają się festiwale, bliżej terminu zorientuję się w temacie
  • (道後温泉, Dōgo Onsen) jedno z najstarszych i najsłynniejszych naturalnych, gorących źródeł w Japonii. Obszar ten jest popularny wśród turystów, ze względu na piękny dom kąpielowy i wiele ryokanów. Dogo Onsen jest również częstym celem podróży najbardziej prestiżowych gości Japonii, w tym rodziny cesarskiej. Do Onsenu prowadzi około 250-metrowa galeria handlowa, wypełniona sklepami sprzedającymi lokalne specjały, prezenty, przekąski i designerskie desery. Większość sklepów jest otwarta do późnych godzin nocnych, a ulica handlowa pozostaje pełna spacerujących gości i gości ryokanów ubranych w wieczorne jukaty.
  • Czas wolny. Shopping, własne pomysły i wariacje na spędzanie czasu. W mieście jest osłonięta galeria handlowa (Gintengai Shopping Street) oraz (Okaido Shopping Street) lub wybrać się do tajemniczej świątyni Ishiteji (石手寺) gdzie spełniają się modlitwy o płodność i zdrowie.

Ōzu, zamkowe miasto, wciąż zachowujące swój historyczny urok. Tradycyjne budynki w całym mieście zachowały się z miłością przez lata, a wiele z nich zostało przekształcono na piekarnie, kawiarnie, browary sake, sklepy z pamiątkami.  Charakter miasta często określany jest  jako ”małe Kioto”. Część starego miasta przetrwała do dziś, z nostalgicznymi uliczkami i staromodnymi domami, służąc jako pamiątka z okresu Edo i Meiji (1868-1912). Niedawno odbudowany Zamek Ozu dumnie stoi w centrum miasta jako lokalna ikona.

Co przed Tobą…

  • Garyu Sanso (臥龍山荘, Garyū Sansō), to wyjątkowa willa położona nad rzeką Hijikawa. Została zbudowana około 1907 roku. Arcydzieło tradycyjnej architektury w malowniczym otoczeniu. Zaprojektowanie jej zajęło dziesięć lat, w oparciu o odniesienia do słynnych willi cesarskich w Kioto, takich jak Katsura Rikyu i Shugakuin Rikyu. Do jej zbudowania potrzeba było około czterech lat i 9000 rzemieślników. Odwiedzający willę przybywają do głównego budynku o nazwie Garyu-in , dużego, drewnianego domu ze strzechą. Znajduje się tu kilka pozornie prostych, ale genialnie pomyślanych pokoi. Każdy pokój ma interesujące cechy, takie jak misternie rzeźbione nadproża, elegancko wykonane kraty, nierówne rozmiary mat tatami , gustownie zdobione klamki, estetyczne wnęki i kasetonowe sufity. Jeden pokój ma okrągłe okno, które symbolizuje pełnię księżyca, podczas gdy schodkowe półki po jego lewej stronie przedstawiają chmury; gdy zapalona jest świeca na buddyjskim ołtarzu za oknem, okno i półki przypominają jasny księżyc pośród chmur. Za głównym budynkiem znajduje się ładny ogród, którego ścieżka spacerowa utworzona jest z kamiennych płyt o różnych kształtach i rozmiarach. W spokojnym otoczeniu stoi Chishi-an , mała herbaciarnia , która była łazienką willi, gdy została wybudowana.

Hijikawa River. Podążając wzdłuż rzeki , będziemy jechać spokojnymi drogami, które biegną wzdłuż konturów doliny. Gdy dotrzemy do jej górnego biegu, wychodzimy z doliny, kierując się do wioski Yusuhara. Cała trasa wzdłuż rzeki jest niesamowita, usłana wieloma pieknymi miejscami, ogrodami, parkami. Bujna i soczysta zieleń wylewa się zewsząd. Zabiorę was do magicznego ogrodu pokrytego mchem. To ukryty klejnot ukryty na obrzeżach miasta Seiyo, uwielbiany przez mieszkańców za swój wyjątkowośćPielęgnowany przez właścicieli, a relaksujące klimaty natury są  idealnym towarzyszem do popijania kawy i delektowania się miękkim ciastem szyfonowym.

YusuharaZnany na całym świecie architekt Kengo Kuma polubił to miasto i zaprojektował oraz sfinansował kilka budynków i obiektów użyteczności publicznej. To najlepsze miejsce na świecie, aby poznać jego architekturę. To właśnie tutaj znajduje się najwięcej jego budynków, a obecnie powstaje nowy hotel i stacja przydrożna. W mieście znajdziemy malownicze kapliczki i świątynie. Są to domy kami (bóstw shintoistycznych) i miejsca, które ludzie odwiedzają, aby okazać wdzięczność przodkom, bogom, Buddzie i wszystkim rzeczom w naturze. Spacerując po mieście, znajdziemy wiele budynków pokrytych strzechą.

Co przed Tobą…

poznaj i poczuj architekturę Kengo Kumy

  • Machi-no-Eki Yusuhara, to obiekt pokryty strzechą, który wyróżnia się na tle miasta. Jest to świetne miejsce na poszukiwanie pamiątek, gdyż posiada szeroki wybór specjałów Yusuhara. Służy również jako obiekt noclegowy jako aneks do hotelu ponad chmurami.
  • Yusuhara to obiekt pokryty strzechą, który wyróżnia się na tle miasta. Jest to świetne miejsce na poszukiwanie pamiątek, gdyż posiada szeroki wybór specjałów Yusuhara. Służy również jako obiekt noclegowy jako aneks do hotelu ponad chmurami.
  • Budynek Generalnego Gubernatorstwa, zlokalizowany w centrum miasta, w całości wykonany jest z cedru Yusuhara, co nadaje mu poczucie ciepła i otwartości. Na pierwszym piętrze znajduje się herbaciarnia
  • Galeria ponad chmurami zaprojektowana tak, aby wtopić się w las Yusuhara. W przestrzeni galerii znajduje się niewielka wystawa muzealna Kengo Kumy.
  • YURURI Yusuhara to „kamienica” otwarta na mieszkańców miasta. Jako kompleksowy ośrodek pomocy społecznej wspiera życie mieszkańców miasta. Nie możesz wejść do środka, jeśli nie jesteś użytkownikiem, ale ponieważ sąsiaduje z Biblioteką na Chmurach, możesz cieszyć się na zewnątrz.
  • Biblioteka w Chmurach, Kengo Kuma przywiązuje wagę do szczegółów nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz, w tym sufitu, który wygląda jak wystający kawałek drewna.

Rzeki regionu Shimanto ~~~~

Czas opuścić naszą górską wioskę i udać się w podróż przez region Shimanto, pełny bujnych zielonych dolin i ważnej dla regionu rzek które przeplatają się na tym terenie. Są istotnym elementem tradycji i kultury kulinarnej. Shimanto to ostatnia swobodnie płynąca, krystalicznie czysta rzeka w Japonii. Zaczynając od źródła głęboko w górach, rzeka płynie do Oceanu Spokojnego oddalonego o 196 km, wijąc się i skręcając w bujnych małych kanionach i czerpiąc siłę z dopływów, aż staje się niebieskozieloną wstęgą, którą widać w dolinie rzeki Shimanto.

Jednym z intrygujących widoków wzdłuż rzek są mosty chinkabashi . Te krępe, zatapialne mosty są zaprojektowane bez balustrad, tak aby podczas powodzi zanieczyszczenia, takie jak powalone drzewa, po prostu po nich spływały. Chinkabashi nie hamują przepływu rzeki, dzięki czemu jest ona mniej podatna na wystąpienie z brzegów, a most jest również mniej podatny na zmycie.Te mosty są doskonałym przykładem tego, jak ludzie w rejonie Shimanto starają się żyć w harmonii z naturalnym środowiskiem. Chinkabashi mogą wyglądać uroczo, ale są niezbędne do połączenia małych wiosek rozsianych wzdłuż rzeki… i zapewniają godziny zabawy lokalnym dzieciom, które uwielbiają skakać do głębokich części rzeki z mostów. Jest 22 chinkabashi , które przecinają główną rzekę i 26 kolejnych rozciągających się nad dopływami, więc na pewno staną na naszej drodze…

Miasto rybackie Kure i Taishomachi Market. I lecimy sobie w dół… aż do wybrzeża i zatoki, do małego miasteczka z pewną historią. W 1919 r. w ogromnym pożarze spłonęło około 230 domów w okolicy rynku, dawniej zwanej ulicą Jizocho. W tym czasie cesarz Taisho przekazał pogrążonym w depresji mieszczanom środki na odbudowę. Mieszkańcy byli tym głęboko poruszeni i zmienili nazwę miasta z ulicy Starego Jizocho na „Taishocho”, a nazwę targowiska zmieniono także na „Targ Taishocho”, który nosi tę nazwę do dziś. Targ rozpoczął się mniej więcej w połowie okresu Meiji, kiedy żony rybaków zaczęły sprzedawać złowione przez siebie ryby. Jest popularny ze względu na świeże i suszone ryby, oraz pyszne owoce morza.

Co przed Tobą…

  • Kure Taishocho, to lokalny targ, w znanym miasteczku rybackim z długą historią. Gwiazdą kulinarną jest tutaj tuńczyk Bonito (Katsuo) i łowi się go w tradycjny sposób, a przyrządza w wielu wariacjach, również opalając na słomie. Będziesz miała okazję spróbować najlepszego Bonito, doświadczając lokalnego klimatu bardzo przyjaznych i otwartych mieszkańców. Są tutaj również klimatyczna małe kawiarenki, sklepy z pamiątkami, pyszna kawa i dziwaczne owoce.
  • Kure Omiyasan. Ulica handlowa zlokalizowana tuż przed wejściem na Targ Taishocho.
  • Nishioka Sake Brewery, najstarszy browar Sake w prefekturze Kochi znajduje się w mieście. Ten akurat jest inspirowany mangą. Wnętrze sklepu jest pełne eksponatów i malowideł. Można degustować sake i kupić tę najpyszniejszą. Będę nas umawiać 🙂

Kochi : Okyaku! jedym słowem impreza i picie!  miasto nie śpi, a goście są tutaj  wyjątkowo traktowani. Wraz z nadejściem wiosny, ulice stają się miejscem spotkań „okyaku” i bankietom nie ma końca. To również stolica prefektury, a mieszkańcy uchodzą za najbardziej przyjaznych i uśmięchnietych. Dotrzemy tu wieczorem, więc należy się miły wieczór 🙂

Co przed Tobą…

  • Hirome Market. To nie jest zwykły targ, wieczorem to jedna wielka integracja i biesiada. Wnętrze budzi nostalgię, znajduje się tam mnóstwo restauracji, w stylu ulicznych straganów. Panuje tu rodzinna atmosfera, stoły są duże, wszytskie blisko siebie. Nie czuć tutaj dystansu, a wręcz przeciwnie – dosiadanie się lokalesów, to element okyaku, już nie raz miałyśmy okazję poczuć to, i to może być długi wieczór,,,

Osaka. Czas wolny i do własnej aranżacji, zakupy, własne pomysły – choć polecam szczególnie Dotonobori wieczorową porą.

Epilog…

W sumie pokonamy około 360 kilomterów trasy plus dojazdy do ciekawych miejsc i atrakcji i punktów w miastach i okolicy. Dzienne dystanse szacuję na 30-60 km, są dopasowane do atrakcji, terenu, miesjca noclegowego. Minimalna prędkość po płaskim terenie, z obciążeniem max 10 kg na rowerze, to 17km/18 h (nie jest to średnia, a prędkość z jaką jedziemy)

Japonia to również ONSENY – gorące źródła, które ubóstwiamy i są ważnym elementem życia Japończyków i naszej podróży. Sento (publiczne łaźnie) bardzo popularne, bywają ogromne i malutkie. W zależności gdzie jesteśmy i co oferuje okolica, korzystamy z jednym i drugich. Oprócz właściwości rozgrzewających i terapeutycznych, lokalni wierzą, że onsen posiada mistyczne i święte moce ze względu na zawartość minerałów i traktują rytuał kąpieli jako czynność quasi-duchową. Japończycy uwielbiają onseny, a na co dzień będziesz widziała ich mocne upodobanie do czystości. Wizyta w onsenie po raz pierwszy, może być dość onieśmielająca, ale jak to za pierwszym razem, może być nieco dziwnie, to potem jest już tylko przyjemnie. Jedynym sposobem, aby naprawdę zrozumieć gorące źródła, jest wielokrotne zanurzanie się w nich. Stres i zmęczenie topnieją, a zmarszczki znikają w gorących oparach. Koniecznie poczytaj o nich więcej KLIKNIJ

Kuchnia Japońska. Jedzenie w tym kraju, jest ważnym elementem naszej podróży. Odkrywanie i smakowanie różnorodnej kuchni to doznania których nie zapomnisz. Tu czeka na was coś więcej niż sushi i owoce morza. Na stół wjeżdza tempura, rameny, udony, grillowane grzyby shitake i maitake, rozpływające się w ustach tofu, dziwaczne w smaku pędy bambusa, wodorosty, sezonowe piklowane warzywa. Ale hitem oczywiście sa produkty z matchy, szczególnie lody i ciastka, ale zieloną kawę też znajdziesz.
 
Jedzenie. Na tej wyprawie Superfemka gwarantuje wszystkie śniadania. Większość będzie serwowana w obiektach, a może nawet wszystkie – będę się starała wybrać obiekty które mają taką opcję, ale czasem nie będzie to możliwe. Wtedy zaproszę Was na street breakfast do 7 eleven, lub przygotuję je w obiekcie. Są to wielobranżowe japońskie żabki, dostępne praktycznie na każdym rogu i taka forma jedzenia jest bardzo popularna w Japonii. Obiady i kolacje pozostają we własnym zakresie na trasie, lub po dotarciu na miejsce, w restauracji – w zależności od ich dostępności. To również może być wieczorna pora. Zwykle stołujemy się w lokalnych jadłodajniach, restauracjach, sushi barach, targowiskach, i innych kulinarnych przybytkach, a także w combini na trasie.
 
Rower. Każda uczestniczka zabiera do Japonii własny rower, przygotowany odpowiednio w serwisie jak i do podróży samolotem. Wszystkie informacje, wytyczne zostaną przekazane. Na miejscu jeździmy na lekko, tj. w naszych sakwach będzie max 10 km. Podczas naszej podróży nie towarzyszy nam żaden samochód pomocniczy, więc jest to podróż naturalna, dla wytrawnych i świadomych podróżniczek. Najlepiej sprawdzi się rower krossowy, trekkingowy lub gravel. 90% trasy to asfalt. Jedziemy bocznymi drogami, wałami, wzdłuż rzek, brzegim Oceanu, ale są też miasta, wioski oraz dedykowane trasy rowerowe, wydzielone pasy również z ruchem ulicznym.
 
 

Gdzie śpimy?

Przekrój oferowanej bazy noclegowej będzie różnorodny. Zaczynając od tradycyjnych japońskich ryokanów, zajazdów, pensjonatów, po wille nadmorskie, domy wakacyjne, może się trafić hotel kapsułowy, hotel miłości ( w celach ”edukacyjnych”) W zależności od możliwości i specyfiki danego obiektu, noclegi są w pokojach 2-3 osobowych. Zawsze o bardzo dobrym standardzie, a nawet wersji premium. Każda z Was, zawsze śpi na pojedynczym łóżku/ futonie.

Dla kogo wyprawa?

Wyprawa dedykowana do kobiet o dobrej kondycji fizycznej, które kochają rower i taka formuła podróżowania jest im bliska. Wyprawa ma charakter kameralny  (max 7 kobiet)

Gdy jesteśmy w małej grupie, znajdę dla nas rodzinny ryoan, wejdziemy do małej lokalnej knajpki, która ma tylko dziesięć miejsc, z czego trzy już są zajęte. Gdy jest nas mało, zupełnie inaczej nawiązuje się relacje z otoczeniem. Możemy wejść do domowego baru karaoke i mieć mega fajny wieczór w kameralnej atmosferze. Prowincja oferuje również mini obiekty i takie idealnie do nas pasują.

Zapraszam kobiety głodne przygody, empatyczne, pomocne, potrafiące dostosować się do niespodziewanych sytuacji, optymistyczne, otwarte na nowe. Kobiety, które mają za sobą rowerowe doświadczenia, dobrze się czują na rowerze i marzą o takim właśnie poznaniu Japonii.

Logistycznie i Organizacyjnie

Miastem wylotowym jest Warszawa, lecimy wszystkie razem, ale jeśli chcesz dotrzeć na miejsce startu samodzielnie, daj znać. Istnieje również możliowość wydłużenia pobytu, jeśli masz chęć. Z Osaki możesz pojechać na rowerze do Kioto, albo pociągiem do Tokio. Rezerwacja miejsca na wyprawę to wpłata zadatku w kwocie 3000 zł przy zapisie. Całkowity koszt podróży możesz ubezpieczyć od rezygnacji. Bilet kupujesz samodzielnie lub przez agenta lotniczego z którym współpracuję.

Wyprawę po Japonii prowadzi Ilona – założycielka Superfemki

Program

Cena zawiera

  • Przygotowanie do wyprawy, pełna lista niezbędnych rzeczy, przygotowanie roweru do wyprawy oraz do samolotu
  • Opracowanie trasy, przewodnictwo na trasie, wsparcie techniczne
  • Bilet do DOGO ONSEN
  • Bilet do świątyni Kousanji
  • Wejście do świątyni Oyamazumi
  • Wizytę w fabryce soli
  • Bilet do Garyu Sanso
  • Koszt przechowania pudeł na czas wyprawy
  • Wszystkie noclegi pod dachem, w wybranych obiektach o odpowienim standardzie i możliwościach przyjęcia rowerów. Będą to wyselekcjonowane tradycyjne ryokany, zajazdy onsen, pensjonaty, domy wakacyjne. Stawiam na jakość i japońskość, nie biorę byle czego
  • Wszystkie śniadania w obiektach które mają tę opcję, a jeśli nie będzie to możliwe, zaproszę do combini, lub przygotuję śniadanie w naszym lokum
  • Przeprawę promową z rowerem
  • Torby na rowery do pociągu
  • Pociąg do Onomichi (Shinkansen)
  • Pociąg powrotny z Kochi (Shinkansen)
  • Ubezpieczenie podróżne, TFG
  • Zdjecia z wyprawy

Cena nie zawiera

  • Kosztów biletów lotniczych (od 4000 – 5500  zł) im wcześniej tym lepiej
  • Pozostałego wyżywienia na miejscu (ok. 100 – 120  zł dziennie)
  • Wejścia do potencjalnych pozostałych atrakcji które nam sie przytrafią, a nie są wymienione w ”cena zawiera” (jako opcja i dla chętnych)
  • Wizyty na farmie i zbierania truskawek (60 zł)
  • Wejść do onsenów (ok. 15-20 zł wejście)
  • Kosztów parkingu na rowery (ok.3 zł parking ) może się zdarzyć w miejscach turystycznych atrakcjach, ale zwykle jest to jednorazowe
  • Karty internetowej  Esim zakupionej w PL (50 – 130 zł) w zależności od pojemności
  • Inne atrakcje (doświadczenia) które mogą się pojawić, ale to już na miejscu będziemy decydować czy jest przestrzeń i ochota na ich realizację. To mogą być atrakcje typu (zbieranie lokalnych owoców, warsztaty lokalne, aktywności sportowe itp..)

Przed podjęciem wiążących decyzji co do udziału w wyprawie, z każdą z Was rozmawiam o jego walorach, gdyż specyfika i styl podróży a’la Indiana Jones jest 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Japonia na rowerze. Autorska Wyprawa dla KOBIET pochodzą od biura Superfemka, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania w cenie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.