Południowe Maroko

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Południowe Maroko

O wyprawie

Tarudant | Ait Baha | Tafraoute | Tiznit | Mirleft | Sidi Ifni | Agadir

Maroko jest jak mozaika różnorodnych elementów. Z jednej strony widać tu silne przywiązanie do tradycji, pielęgnowanie dawnych obyczajów, z drugiej – otwarcie na świat, na inne kultury. I choć to kraj muzułmański, od pierwszej chwili każdy czuje się w nim jak u siebie. 

Zwiedzając ten niezwykle barwny kraj, nieraz otworzymy oczy ze zdumienia. Odkryjemy tu bowiem rzeczy, których nie ma nigdzie indziej na świecie. Tym razem odwiedzimy południowe regiony tego kraju. Znajdziemy tu wiele zabytkowych miast, wiosek gdzie niewielu turystów dociera, wspaniałe krajobrazy gór Atlas, piękne plaże Atlantyku, ciekawe kazby, gwarne targowiska.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C 

Trasa raczej płaska, za wyjątkiem jednego górzystego etapu. Trzy długie ok. 90-100 km etapy, przeplatane krótkimi ok. 30-40 kilometrowymi.

Program

Dzień 1: Agadir
Przelot do Agadiru, przejazd do położonego o ok. 200 km na południe od Marrakeszu kupieckiego miasteczka Tarudant.
Tarudant, ze wspaniałymi, dobrze zachowanymi czerwonymi murami i z górującymi nad nim ośnieżonymi szczytami Atlasu Wysokiego, w każdym calu przypomina tradycyjne berberyjskie kupieckie miasto. Z pewnością warto wybrać się na tutejsze bazary.
Po południu złożymy nasze rowery i udamy się na krótki objazd tego tętniącego życiem miasta.

Dzień 2: Tarudant – Ait Baha
Pierwszy rowerowy etap prowadzi doliną rzeki Sous. Cały czas towarzyszyć nam będą przepiękne widoki na góry Atlasu Wysokiego. Odwiedzimy kilka wiosek, do których rzadko docierają turyści wzbudzając ogromne zainteresowanie szczególnie miejscowych dzieci. W przydrożnych kramach posilić się można różnego rodzaju przekąskami jak tadżin, harira, ślimaki czy po prostu kebabami z keftą. Na nocleg dotrzemy do pięknej oryginalnej kazby w Ait Baha.

Dzień 3: Ait Baha - Tafraoute
Jeden z najpiękniejszych widokowo etapów. Wzgórza przez które przebiega droga mienią się wszystkimi kolorami tęczy, od pastelowych różów i fioletów, po złotawe brązy. Na wzgórzach widać berberyjskie wsie i domy. Wioski są otoczone uprawnymi terasami, na których przez cały dzień wre praca. Po drodze koniecznie trzeba zobaczyć położoną na samotnym wzgórzu kazbę Tizergane.

Dzień 4-5: Tafraoute
Na dwa dni zatrzymamy się w Tafraoute. Położona w głębi zachwycającej doliny Ameln bardzo spokojna wioska, jest doskonałym punktem wypadowym na wycieczki po okolicznych dolinach, palmiarniach i berberyjskich wioskach. Okolice znane są też z uprawy przepysznych migdałów. Kto zostanie tu na kilka dni i pozna okolice, temu niełatwo będzie wyjechać. My jednak ruszymy dalej...

Dzień 6: Tafraoute - Tiznit
Czeka nas dziś długi, ok. 100-kilometrowy, ale prowadzący głównie w dół etap. Opuszczamy górskie tereny i zjeżdżamy ku łagodnym obszarom rolniczym. Naszym dzisiejszym celem jest miasto Tiznit. 6 kilometrów czerwonych murów nadaje miastu starożytny wygląd. Panuje tu nieco senna atmosfera, rzadko spotykana w marokańskich miastach. Warto odwiedzić suk ze srebrną biżuterią, uznawany za najlepszy w całym Maroku.

Dzień 7: Tiznit – Mirleft
Czas dotrzeć nad ocean. Nadmorska miejscowość Miraflet staje się coraz bardziej popularna wśród osób szukających dobrej plaży, ciszy i spokoju. W tutejszych restauracjach nigdy nie brakuje świeżych ryb, a miejscowa plaża otoczona jest fascynującymi skałami. Dobre to miejsce by zatrzymać się na dwa noclegi.

Dzień 8: Mirleft - Sidi Ifni – Mirleft
Dziś do wybou, albo odpoczynek na plaży, albo wycieczka piękną nadmorską drogą do nadmorskiej dawnej hiszpańskiej twierdzy Sidi Infi. Zabudowa pochodzi przede wszystkim z lat 30 XX wieku i jest mieszanką hiszpańskiego art deco i tradycyjnej architektury marokańskiej. To senne miasteczko przyciąga zadziwiająco dużo turystów. Miejscowi zajmują się głównie rybołówstwem, toteż jest to podstawowa potrawa w tutejszych restauracjach i barach.

Dzień 9-10: Mirleft – Agadir
Na koniec dwu-dniowy przejazd wzdłuż marokańskiego wybrzeża przez Park Narodowy Souss Massa. Turyści, którzy odwiedzają Maroko i kochają przyrodę, powinni koniecznie wybrać się do tego parku.
Na jego obszarze znajduje się siedem berberyjskich wiosek, do których zaliczają się m.in. Sidi Rabat, Sidi Wassay czy Sidi Bolfdail. Co ciekawe, każda z wiosek Parku Narodowego Souss- Massa posiada swoją odrębną tradycję i kulturę, a także swój własny targ (souk), inną metodę pieczenia chleba, a nawet obchodzenia wesel. Ale przede wszystkim park ten jest domem dla róznych gatunków gazeli, dzikich wielbłądów oraz niezliczonej ilości gatunków ptaków z których symbolem parku jest ibis grzywiasty.

Dzień 11:
Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: 

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT 

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym (dwa bagaże podręcze 40x20x25 cm oraz 55x40x20 cm 10kg)
  • Transfery autokarowe na terenie Maroka 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie) 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW 
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależnosci od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 100 do 140 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Południowe Maroko pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.