Madera

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Madera

O wyprawie

Funchal | Machico | Santana | Porto Moniz | Ribeira Brava | Funchal

Wśród wód Oceanu Atlantyckiego kryje się skrawek Portugalii, który spełnia wszystkie marzenia miłośników przyrody i pięknych widoków. Madera urzeka urodą i różnorodnością krajobrazu: stromymi klifami, wybrzeżami poszarpanymi przez ocean, płaskowyżami smaganymi przez wiatry, plażami… Nie mówiąc o niezliczonych barwnych kwiatach, które dają wyspie wrażenie trwania wiecznej wiosny.

Rowerzyści mimo bardzo trudnych podjazdów również znajdą tu swój raj.

Możliwość wypożyczenia rowerów ze wspomaganiem elektrycznym co zdecydowanie ułatwi zwiedzanie tej pięknej wyspy.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: D

Etapy ok. 50 km z dużymi przewyższeniami ok. 1500-2000 m.
W przypadku wypożyczenia roweru ze wspomaganiem elektrycznym trudnośc wycieczki zależy od przełożenia jakie sobie dobierzemy.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem na Maderę.

Dzień 2: Funchal – Machico ( 50 km, 1400 m przewyższeń) (opcja 30 km, 600 m)

Pierwszy etap zaprowadzi nas na wschodni kraniec wyspy. Rozciągająca se na wschód od Funchal część wyspy jest najbardziej zaludniona. Można tu znaleźć wyjątkowo piękne miasteczka, takie jak pełne uroku Santa Cruz, czy Machico, będące niegdyś stolicą Madery. Koniecznie zajrzymy też przepiękną drogę widokową na półwysep Ponta San Lourenco. To niezwykle piękny, smagany wiatrem półwysep. Podziwiać będziemy ciekawą linię wybrzeża i fantazyjne formacje skalne widoczne raz z lewej, raz z prawej strony drogi. To jedno z bardziej malowniczych miejsc na Maderze.

Dzień 3: Machico – Santana ( 55 km, 2100 m) (opcja 40 km, 1500 m)

Dzisiejszy dzień to przejazd słynnymi lewadami. Lewady to to kanały służące do transportowania wody deszczowej z zielonej północy na suche i słoneczne południe. Wzdłuż lewad budowano espalandas, wąskie ścieżki które idealnie nadają se na rower prowadząc przez unikatowe środowiska przyrodnicze.
Największa atrakcją będzie szlak Veranda de Llarano, gdzie co prawda trzeba będzie prowadzić rowery (ok 3 km) , ale dla tych widoków wspaniałego klifowego wybrzeża naprawdę warto.
Odwiedzimy tez Porto da Cruz, urokliwe miasteczko z piękną plażą pokrytą czarnym piaskiem.
Na nocleg dotrzemy do Santany miasteczka z malowniczymi tradycyjnymi kolorowymi domkami pokrytymi strzechą, otoczonego pięknymi krajobrazami i górującymi nad okolicą szczytami.

Dzień 4: Santana – Porto Moniz (48 km, 1400 m)

Etap wzdłuż północnego wybrzeża wyspy. Podróżowanie tym wybrzeżem to nieustanne mozolne wdrapywanie się na strome stoki lub zjeżdżanie zakrętami w dół. Na szczęście niezwykłe wprost widoki rekompensują te niedogodności. Region ten w przeciwieństwie do południowego wybrzeża to idealne miejsce dla osób poszukujących ciszy i relaksu. Nie ma tu ani jednego miejsca chociażby aspirującego do miana kurortu- można za to podejrzeć codzienne życie mieszkańców wyspy. Nieomal co kilka metrów można natknąć się na jakiś punkt widokowy i trudno zdecydować, z której strony roztacza się ładniejsza panorama. Po drodze zajrzymy do miasteczka Seixtal z ładną plażą popularną wśród surferów, które słynie też z najlepszych win na Maderze.
Dziś tez zaliczymy najpiękniejszą drogę Madery trasę nr 101 , która prowadzi niezwykle malowniczo wśród zielonych zboczyli kaskad wodospadów.
Na nocleg zatrzymamy się w Porto Moniz ze słynnymi naturalnymi basenami skalnymi w dawnych kraterach wulkanicznych.

Dzień 5: Porto Moniz – Ribeira Brava (70 km, 2200 m)

Powoli opuszczamy północną część wyspy i wjeżdżamy w żyzne tereny południa. Towarzyszyć nam będą uprawy winorośli , bananów i trzciny cukrowej. Odwiedzimy min rybacką wioskę Jardim do Mar, jedną z najładniejszych na wyspie , będącą oaza białych domków pośród zieleni. Zajrzymy na cypel Punta de Prago z latarnią morską.

Dzień 6: Ribeira Brava (50 km , 1500 m)

Dzień odpoczynku, ale dla chętnych przygotowaliśmy kolejną piękną trasę.
Ruszymy zwiedzić centrum wyspy by podziwiać płaskowyż Paul de Serra.

Dzień 7: Ribeira Brava – Funchal (30 km , 600 m)

Krótki etap zaprowadzi nas z powrotem do stolicy wyspy Funchal. Najpierw jednak zaliczymy jedną z najpopularniejszych atrakcji Madery - klif Cabo Girão – drugi co do wielkości w Europie (585 m). Pierwszy znajduje się w Norwegii. Jest to niewątpliwie must see tej wyspy ze względu na zapierające dech w piersiach widoki oraz przeszkloną podłogę... . Potem szybki zjazd do Camara de Lobos. Port i pobliskie uliczki zachowały klimat dawnej wioski rybackiej, która zauroczyła samego sir. Winstona Churchilla. Stąd już tylko krótki odcinek pięknym deptakiem do Funchal.

Dzień 8: Pico de Areiro (47 km, 1900 m)

Na koniec wspinaczka na Pico de Areiro. Trzeci pod względem wysokości szczyt Madery, ale najwyższy na który można wjechać rowerem i oglądać niezapomniane widoki, popijając przy tym kawę na szczycie, która na pewno w tak pięknych okolicznościach przyrody będzie smakowała wyjątkowo.

Dzień 9: Funchal

Na koniec zwiedzimy stolicę wyspy Funchal, piękne deptaki, sympatycna starówka , i oczywiście pomnik i muzeum Christiano Ronaldo, który właśnie stąd pochodzi.

Dzień 10:

Powrót do kraju.

UWAGA: 

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach. Apartamenty złożone z dwóch sypialni, łazienki i salonu z rozkładaną sofą
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym (dwa bagaże podręcze 40x20x25 cm oraz 55x40x20 cm)
  • Transfery z/na lotnisko 
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie) 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Gwarancja pokoju 2-os na całej wycieczce +500 zł/os
  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 100 do 140 euro
  • Wynajem rowerów elektrycznych ok. +550 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Madera pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.