Algarve na rowerze

Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
8 dni5 240

Szczegóły wyjazdu Algarve na rowerze

O wyprawie

Algarve na rowerze | Portugalia

 • Malownicze trasy wzdłuż wybrzeża Algarve oraz w głąb lądu, pośród pięknych krajobrazów
 • Trasy prowadzące od górskich wiosek w dół, aż do oceanu
 • Na rowerze poprzez rezerwat przyrody z rzadkimi okazami ptaków
 • Różnokolorowe klify wpadające do Oceanu Atlantyckiego
 • Urokliwe miasta i miasteczka – m.in. Faro, Olhão, Alte, Silves
 • Dziewicze trasy podczas których przez cały dzień nie natrafimy na innych rowerzystów
 • Możliwość poznania codziennego życia Portugalczyków poza turystycznymi kurortami
 • Łagodny, oceaniczny klimat, który sprzyja jeździe na rowerze - cudowna ucieczka przed zimą do najbardziej słonecznej części Portugalii, gdzie w lutym kwitną drzewa i krzewy, temperatury są bliskie polskiej "majówki", a w regionie odbywa się wyścig kolarski Volta ao Algarve

O wyprawie ...

Wysokie klify, dzikie krajobrazy, ciekawe formacje skalne, delikatny szum morza, piaszczyste wydmy, długie białe plaże, różowe flamingi, średniowieczne miasteczka, w których czuć bliskość Afryki Północnej - to wszystko czeka na nas na trasach rowerowych prowadzących poprzez niezwykłe Algarve. Uciekniemy od mroźnej polskiej zimy, aby poznawać krainę pachnącą kwiatami pomarańczy i migdałów.

Algarve - balkon Europy

Algarve zimą jest zaskakująco zielonym i różnorodnym regionem. Leży na najbardziej południowym i zachodnim krańcu Europy. Przez swoje niezwykłe położenie, wysokie klify i słoneczny klimat jest opisywane bardzo trafnie jako „słoneczny balkon Europy”. Odróżnia się od reszty Portugalii nie tylko przyrodą (wybrzeża zaliczają się bowiem do najpiękniejszych na świecie), ale także znacznie łagodniejszym klimatem. Jeśli chodzi o kulturę i tradycje, też jest bardzo ciekawym regionem. Na południu Portugalii długo rządzili muzułmańscy Maurowie, co widać do dziś niemal na każdym kroku np. w lokalnej kulturze i architekturze małych, ale ważnych historycznie miast. Wędrując przez Algarve warto także zobaczyć mniej znane miejsca, będące w głębi regionu. W takich miejscach jak wapienny krajobraz „Barrocal” wokół miasteczka Alte lub w okolicach Silves znajdziemy piękną krainę zapomnianych przez świat miasteczek i bujnej roślinności. Nie zabraknie spacerów ulicami lokalnych miejscowości i zwiedzania niektórych zabytków, jak na przykład olbrzymiego zamku w Silves, który w Średniowieczu był siedzibą Maurów.

Algarve na rowerze

Wycieczka dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek na rowerze. Nie tylko dla zaprawionych rowerowych sportowców. Celem wyprawy jest podziwianie urokliwych miejsc portugalskiego wybrzeża z  perspektywy rowerowego siodełka albo kawiarnianego stolika w pięknym zaułku średniowiecznego miasteczka... Dlatego też w planie wycieczki mamy zawsze czas na rozkoszowanie się widokami pięknych klifów, różnorodnej przyrody oraz zapoznanie z kulturą.

Kto może był już z nami w Algarve na wędrówkach niech się nie smuci i rusza z nami! Bowiem na tym wyjeździe poznajemy inne regiony, kolejne urokliwe miasteczka i nowe trasy – także z pięknymi widokami, zielenią w każdym odcieniu i zapachami południowych ziół.

Podczas wyprawy nocujemy w tych samych sprawdzonych miejscach co w trakcie wyjazdu „Algarve – słoneczny balkon Europy”. We wschodnim Algarve będą to domki, położone w małym porcie rybackim przy parku przyrody Ría Formosa, w środku pięknego krajobrazu lagun i mokradeł. Z kolei na zachodnim Algarve będziemy gośćmi małej wioski, która kiedyś została opuszczona przez mieszkańców, a niedawno odrestaurowana w dawnym portugalskim stylu. Domki w tej miejscowości leżą nieopodal oceanu, w środku parku przyrody dzikiego wybrzeża Św. Wincentego.

Program

Dzień 1 Algarve wita rowerzystów

Przelot z Warszawy do Lizbony. Przejazd do Algarve. Nocleg w małej wiosce rybackiej Cabanas de Tavira, gdzie zostaniemy cztery noce.

Dzień 2 Faro i piękna trasa przez lagunę Ría Formosa

Almancíl – Quinta do Lago – Ria Formosa - Praia de Faro – Faro - ok. 30-35 km na rowerze

Dzień rozpoczniemy jadąc rowerowym szlakiem w kierunku plaży. Miniemy rezerwat przyrody Ria Formosa, gdzie możemy obserwować rzadkie gatunki ptaków, takie jak modrzyk, który występuje prawie wyłącznie w Afryce. Kawałek dalej naszym oczom ukaże się Ocean Atlantycki. Przerwa na piaszczystej plaży Praia de Faro. Dalej podążając przez ptasi raj (flamingi) osiągniemy historyczne centrum stolicy Algarve - Faro. Wspólny spacer przez miasto i powrót do hotelu.

Dzień 3 Olhão i piękna trasa nad zatoką Ría Formosa

Olhão – Fuseta – Tavira - Cabanas de Tavira - ok. 35 km na rowerze

W dniu dzisiejszym znajdziemy się w środku parku przyrody Ría Formosa i ruszymy na rowerowy szlak wzdłuż wybrzeża. Zatrzymamy się w urokliwych miasteczkach rybackich takich jak Olhão i Fuseta. W architekturze tych miasteczek bardzo czuć średniowieczny wpływ Afryki północnej. Z pewnością znajdziemy też chwilę na zakosztowanie w lokalnych specjałach czy fotografowanie okolicy. Wieczorem docieramy na rowerze do miejsca noclegowego, które znajduje się na naszym szlaku rowerowym.

Dzień 4 Dalej nad oceanem – nad Guadianą i do kolonii flamingów

Cabanas – Cacela Velha – rzeka Guadiana - Vila Real de Santo António –- Rezerwat przyrody Sapal – Castro Marím - ok. 35 km na rowerze

Dzisiaj kontynuujemy naszą trasę wzdłuż wybrzeża w stronę rzeki Guadiana, która wyznacza tu granicę z Hiszpanią. Niedługo po starcie docieramy do jednej z pereł parku przyrody Ría Formosa, którą jest twierdza Cacela Velha. Stąd roztacza się przepiękny widok na krajobraz lagunowy, który jest formowany przez przypływy i odpływy oceanu. Celem wyprawy jest dotarcie do dwóch miasteczek położonych blisko ujścia rzeki Guadiany: renesansowe Vila Real de Santo António („miasto królewskie”) oraz średniowieczne Castro Marím. Tuż przed metą, jeżeli dopisze nam szczęście będziemy mogli podziwiać duże stada flamingów. Powrót na nocleg zorganizowanym busem.

Dzień 5 Przez zapomniany, zielony interior do historycznego Silves

Penina (Rocha da Pena) – Alte – Messines – Barragem do Arade – Silves - ok. 45 km na rowerze

Barrocal to wapienne wzgórza pośród zielonych krajobrazów w głębi Algarve (tam gdzie docierają nieliczni turyści). Pod szczytem Rocha da Pena znajdziemy przytulną kawiarnię, z której wyruszymy na rowerach przez pagórkowaty krajobraz Barrocal. Pierwszym celem na naszej trasie będzie Alte, urokliwe miasteczko położone przy pięknym źródełku. Po krótkim odpoczynku zjedziemy mijając jezioro zaporowe zasilane przez rzekę Arade oraz sady pomarańczy i innych owoców do Silves, gdzie znajduje się katedra i słynny zamek Maurów. Stąd busem przejedziemy do Pedralvy, gdzie spędzimy kolejne dwie noce.

Dzień 6 Na koniec świata – aż do przylądka Św. Wincentego

Pedralva – Villa do Bispo – Cabo São Vicente (przylądek Św. Wincentego) – Torre de Aspa - klify zachodniego Algarve - ok. 40-45 km na rowerze

Dziś całą wyprawę aż na koniec świata pokonamy na rowerach. Kierunek – przylądek Św. Wincentego, który aż do wieku wielkich odkryć geograficznych uchodził za koniec świata. Oprócz samego przylądka miniemy liczne atrakcje po drodze: najwyższy klif w parku przyrody Św. Wincentego, ukryte bezludne plaże i piękne punkty widokowe. Dzisiejszą trasę zakończymy na jednej z najpiękniejszych plaż zachodniego wybrzeża.

Dzień 7 W drodze do Lizbony

Rano, już bez rowerów, zatrzymamy się przy jednych z najładniejszych klifów południowej Portugalii na krótki spacer, po czym będziemy kontynuować przejazd do Lizbony. Wieczorem możliwość krótkiego zwiedzania Lizbony. Nocleg w Lizbonie.

Dzień 8 Powrót do Polski

Przelot z Lizbony do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa (Okęcie/Modlin)-Lizbona-Warszawa (Okęcie/Modlin), transport na miejscu (autokar lub bus, częściowo transport publiczny)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach/apartamentach w pokojach 2 i 3 os.
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Transport i serwis rowerów na miejscu
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (ok. 15-25 EUR/dzień)
 • Wypożyczenia roweru - 80 EUR (opłata obowiązkowa - rowery górskie, dostępny również rower elektryczny za dopłatą 50 EUR)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (w miarę dostępności tego typu pokoi) - 960 PLN

Noclegi w trakcie wyjazdu zaplanowane są w obiektach noclegowych o prawdziwie portugalskim klimacie - m.in. TUTAJ i TUTAJ. W Lizbonie nocleg zaplanowany jest TUTAJ.

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Lizbonie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem i informację o zainteresowaniu taką opcją nie później niż w momencie dokonania zgłoszenia.

Liczba uczestników: 11 - 22 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Algarve na rowerze pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.