Portugalia i Atlantyk

Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
8 dni4 290
+ bilet lotniczy

Szczegóły wyjazdu Portugalia i Atlantyk

O wyprawie

Portugalia i Atlantyk

Zapraszamy do wyjątkowego miejsca na ziemi. Tu rządzi natura – ocean, wiatr i słońce. Kilometry dzikiego wybrzeża, olbrzymie spienione fale, strome, poszarpane klify. Na ich szczycie przycupnęły bocianie gniazda a między nimi rozciągają się kilometry złotego piasku, zalewanego przez potężne przypływy.

Tu i ówdzie porozrzucane rybackie wioski i klimatyczne miasteczka a w nich przyjaźni mieszkańcy, pyszne jedzenie i zacne wino. To region zapomniany przez masowych turystów – by w pełni docenić jego walory trzeba ruszyć z miejsca i jechać przed siebie – i tu rower jest niezastąpiony. Pojedziemy szlakiem „rota Vicentina”- biegnie on wzdłuż południowego wybrzeża Portugalii i odkrywa najpiękniejsze jego zakątki. Tam gdzie nie da się dojechać rowerem pójdziemy pieszo by nie stracić nic z uroków tego regionu. Odwiedzimy liczne plaże, każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna – będzie czas na relaks, opalanie i kąpiel w oceanie.

Atrakcje:

 • Klify w Lagos
 • Bezludny przylądek Sardao z latarnią morską
 • Przylądek Św. Wincentego z XIX -wieczną latarnią morską
 • Miasteczko Sagres, z XV-wieczną fortecą
 • Miasteczko Carrapoteira
 • Miasteczko Porto Covo
 • Lizbona z muzyką fado

Dystans na rowerze:

305 km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna: 70%/30%

Program

Dzień 1: Lagos

Przylot do Faro. Przejazd pociągiem do Lagos. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2: Lagos – Vila do Bispo ok 45 km, 600 hm

Zaczynamy od zwiedzenia  pieszo urokliwych klifów w Lagos. Jeśli ktoś ma ochotę na leniuchowanie – może zostać na słynnej Praya Dona Ana. Następnie trasa prowadzi na zachód wzdłuż wybrzeża, w tym miejscu zdominowanego przez Brytyjczyków – upodobali sobie ten region na czas zimy. Jeśli czas pozwoli skoczymy na koniec na Praya doCastelejo nad otwartym Atlantykiem

Dzień 3: Vila do Bispo – przyl. Św Wincentego – Vila do Bispo ok. 40 km, 370 hm

Naszym celem jest miejsce najdalej wysunięte na południowy zachód w Europie – przylądek Św. Wincentego z XIX -wieczną latarnią morską zbudowaną na 75-metrowym klifie. Przy odrobinie szczęścia można z klifu dostrzec stado delfinów. Krajobraz jest coraz bardziej surowy, wiatr daje się we znaki, czujemy potęgę Oceanu. Możemy też poobserwować licznych, na tutejszych plażach, surferów – wybrzeże Portugalii jest jednym z najlepszych miejsc w Europie na uprawianie tego sportu. Zwiedzimy miasteczko Sagres, z XV-wieczną fortecą.

Dzień 4: Vila do Bispo – Aljezur ok. 45 km, 320 hm

Trasa mocno pagórkowata, krajobrazy coraz bardziej dzikie a okolica bezludna. Urwiste
klify, spienione fale niezmiennie urzekają. Po drodze miasteczko Carrapoteira z uroczą knajpką na klifie a zaraz potem plażowanie.

Dzień 5: Aljezur – Zambujeira  ok. 60 km, 540 hm

Kontynuujemy wyprawę wzdłuż wybrzeża terenami należącymi do Parku Narodowego Południowo-Zachodniego Alentejo. Krajobraz będzie się zmieniał. Pojawią się nieco bardziej wymagające wzniesienia. Po drodze zwiedzamy Odeceixe, kolejne klimatyczne miasteczko z fantastyczną Taberną de Cabao, z pysznymi lokalnymi specjałami. Według rankingów to właśnie tu
jest najpiękniejsza plaża Portugalii. Sprawdzimy czy rzeczywiście.

Dzień 6: Zambujeira – Porto Covo ok. 60 km, 330 hm

Kontynuujemy jazdę wzdłuż wybrzeża, częściowo szlakiem pieszym Rota Vicentina. Na trasie bezludny przylądek Sardao, z latarnią morską oraz bocianimi gniazdami usadowionymi na klifach. Na koniec dnia zdajemy rowery

Dzień 7: Lizbona pieszo

Jedziemy porannym autbusem do Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem. Na koniec kolacja na starówce z muzyką fado.

Dzień 8: Lizbona

Lizbona samodzielnie, zakupy. Po południu powrót do Polski.

Warunki

Samolot - termin wyjazdu może ulec zmianie +/- 1 dzień, w zależności od dostępnych połączeń lotniczych.

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi i śniadania
 • wypożyczenie rowerów trekkingowych
 • opiekę przewodnika na całej trasie wycieczki
 • przewóz bagaży
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • kosztu biletu lotniczego – cena ta zmienia się w zależności od chwili zakupu
 • posiłków w trakcie dnia i na koniec dnia (trzeba liczyć ok. 30 EURO/dzień/osobę)
 • biletów wstępu do parków, ogrodów, jaskiń itp (ok. 50 EURO na cały wyjazd
 • dodatkowego ubezpieczenia KIT Bezpieczne Rezerwacje

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Śpimy w pensjonatach i hotelach klasy turystycznej.
 • Zapewniamy przewóz bagaży.
 • Żywimy się w oparciu o lokalną gastronomię.
 • Rowery trekkingowe z bagażnikiem wypożyczamy na miejscu.
 • Nie jedzie z nami bus.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Portugalia i Atlantyk pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.