Z widokiem na Jezioro Garda

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
9 dni3 350
Ostatnie wolne miejsca!

Szczegóły wyjazdu Z widokiem na Jezioro Garda

O wyprawie

Z widokiem na Jezioro Garda | Włochy

 • Jezioro Garda: otoczone szczytami Alp najbardziej znane jezioro we Włoszech
 • Trasy rowerowe głębokimi górskimi dolinami
 • Zabytkowe miasta: Werona, Brescia, Mantova i wiele innych mniejszych
 • Bajeczne widoki na poszarpane granie Dolomitów Brenta
 • Zjazdy z alpejskich przełęczy: Passo Fittanze oraz Passo del Branchetto
 • Jazda rowerem przez gęstwinę winnic wypełniających stoki i dna dolin
 • Lago d’Iseo: jezioro mniej znane niż Garda, lecz równie atrakcyjne
 • Trasa rowerowa z Mantovy wzdłuż rzeki Mincio

O wyprawie ...

Okolice Jeziora Garda są popularnym miejscem urlopowym zarówno dla osób wybierających wypoczynek stacjonarny jak i dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, Tereny te z uwagi na świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną przyciągają szerokie rzesze osób jeżdżących na rowerach. Świetnie przygotowane i oznakowane ścieżki rowerowe, trasy poprowadzone nad brzegami jezior i rzek lub też drogami o bardzo małym natężeniu ruchu samochodowego: to wszystko sprawia, że region ten jest atrakcyjny dla wszystkich amatorów jazdy na rowerze. A to wszystko w pięknej scenerii alpejskich szczytów, głębokich dolin górskich i urokliwych średniowiecznych miasteczek przyklejonych do stoków lub brzegów krystalicznie czystych jezior.

Zapraszamy na wyjazd rowerowy w sąsiedztwie Jeziora Garda, podczas którego czeka nas wiele ciekawych tras rowerowych mocno zróżnicowanych pod względem krajobrazowym. Począwszy od alpejskich przełęczy, przez przełomy rzek i płaskie doliny wypełnione uprawami winorośli oraz wzdłuż brzegów malowniczych jezior, aż na rozległe niziny na pograniczy Wenecji Euganejskiej i Lombardii, gdzie rzeki Adyga i Mincio rozlewają się leniwie tworząc szerokie meandry pośród pól i łąk.

Jezioro Garda: perła na skraju włoskich Alp

Ach ta Garda! To (prawdopodobnie) najbardziej znane włoskie jezioro i jego okolice wielu osobom kojarzą się głównie z wymagającym kolarstwem MTB. Na szczęście infrastruktura dla rowerzystów amatorskich i rekreacyjnych nad Gardą wciąż się rozwija i z biegiem czasu oferuje coraz więcej bardzo ciekawych rozwiązań. Szczególnie w bliskim sąsiedztwie Jeziora Garda jak również wzdłuż jego wschodniego brzegu. Jedna z naszych tras rowerowych nad Gardą prowadzi tym brzegiem, częściowo po ścieżkach rowerowych. Na tej trasie nie będzie końca zachwytom nad wspaniałymi widokami górskich masywów opadających niemal pionowo do wód jeziora.

Wybrzeże usłane jest jasnymi kamyczkami, obmywane przez czystą wodę, która w promieniach słońca przyjmuje turkusowo zielonkawy odcień. Idealne warunki, aby w środku słonecznego dnia zanurzyć się w wodach jeziora. Po chwili relaksu i orzeźwienia wsiądziemy na siodełka, aby przyjrzeć się z bliska kilku ładnym, zabytkowym miasteczkom nad brzegiem jeziora. Wąskie, ciemne, brukowane uliczki, w których panuje półmrok, zabytkowe kamienice i kościoły, mariny z kołyszącymi się na wietrze łodziami oraz średniowieczne zamki górujące nad okolicą. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę tych miasteczek. Zachęcamy do ich odwiedzenia.

Miasta i miasteczka z zabytkami architektury

Kto z nas nie słyszał o historii romantycznych kochanków, czyli Romeo i Julii? Akcja tego dramatu Szekspira toczy się w Weronie oraz Mantui (Mantova). Podczas naszego wyjazdu będziemy okazję odwiedzić między innymi te dwa miasta. W pierwszym z nich zobaczymy słynny balkon Julii, a także wiele innych zabytków światowej sławy na czele z rzymską areną, miejskimi placami oraz licznymi kościołami. Mantova, położona na rozległych nizinach i otoczona licznymi rozlewiskami, także może się pochwalić bardzo interesującą zabytkową starówką z Pałacem Książęcym na pierwszym planie oraz ciekawymi placami, tworzącymi niepowtarzalną atmosferę w sercu miasta. Innym, lecz nieco mniej znanym miastem, którego zabytki będziemy mieli okazję poznać jest Brescia leżąco pomiędzy dwoma jeziorami: Garda i d’Iseo.

W Brescii zakończymy jedną z naszych tras, dlatego będziemy mieli więcej czasu na poznanie jej atrakcji i spacery po starym mieście. Wśród innych miejsc, które są ciekawe pod względem architektonicznym, wspomnieć na pewno należy od niewielkich miasteczkach leżących nad samym brzegiem Jeziora Garda. Ich wąskie zacienione uliczki, niewielkie kościółki wciśnięte pomiędzy stare kamienice oraz stare zamki górujące nad dachami okolicznych domów… wszystko to dodaje uroku tym małym miejscowościom, takim jak Malcesine czy Torri del Benaco.

Wzdłuż górskich dolin, rzek oraz bujnych winnic

Region, po którym będziemy się poruszali w okolicach Jeziora Garda, to południowy skraj Alp. W tym miejscu wysokie szczyty i głębokie doliny ustępują miejsca rozległym nizinom pełnym pól uprawnych i meandrów rzecznych. Pokonamy trasy rowerowe, które są mocno zróżnicowane pod względem krajobrazowym. Począwszy od płaskiej ścieżki biegnącej równinami wzdłuż rzeki Mincio, przez głębokie doliny otoczone wysokimi górskimi pasmami po przełęcze leżące znacznie powyżej 1000m npm.

Najbardziej wysokogórskie krajobrazy będziemy mogli podziwiać na trasie rozpoczynającej się w Madonna di Campiglio, podczas której towarzyszyć nam będą widoki na ostre, skaliste granie dochodzące do wysokości 3000m npm. Na tej samej trasie, podobnie jak na kilku pozostałych będziemy przemierzali głębokie górskie doliny korzystając z dobrze przygotowanych ścieżek rowerowych. Jeździć będziemy wzdłuż rzek biorących swój początek wysoko w Alpach (Sarca, Adyga). W niższych partiach dolin, gdzie dno jest szerokie a temperatury nieco wyższe, bardzo często będziemy mijali gąszcz pasiastych winnic. Osoby wybierające się na wyjazd we wrześniu będą świadkami tradycyjnego winobrania.

Program

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa i przejazd do Włoch

Zbiórka w Krakowie o 16:30 (możliwość dołączenia w Katowicach, zbiórka o 18:00). Czeka nas nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2 Przez malowniczą dolinę Adygi wśród winnic

Mori – Avio – Ossenigo – Peri – Dolce – Ceraiano – Volargne – Domegliara – Sega – Bussolengo = ok. 62 km na rowerze

Po dotarciu do prowincji Trydent skierujemy się w stronę miasteczka Mori, gdzie znajduje się start naszej pierwszej trasy rowerowej. Tego dnia podążać będziemy wzdłuż doliny rzeki Adyga jadąc głównie wygodnymi ścieżkami rowerowymi nad brzegami tejże rzeki lub wśród winnic porastających dno doliny. Mijając miejscowość Avio, zobaczyć można średniowieczny zamek górujący nad okolicą, otoczony winnicami i stromymi górskimi stokami. Jechać będziemy w bliskim sąsiedztwie koryta Adygi, drugiej najdłuższej rzeki we Włoszech. Jej dolina w tym miejscu jest wąska, lecz posiada płaskie dno z żyznymi glebami. To dlatego w dolinie Adygi gęsto występują uprawy winorośli. Nasza ścieżka rowerowa wije się pomiędzy winnicami, brzegiem rzeki oraz przebiega przez senne miasteczka po drodze. Na wysokości Volargne opuścimy głęboką dolinę Adygi i od tego momentu w krajobrazie towarzyszyć nam będą łagodne wzgórza. Od miasteczka Sega aż do Bussolengo pojedziemy wzdłuż kanału Medio, który jest zasilany przez Adygę i pełni funkcję nawadniające okoliczne uprawy i winnice. Późnym popołudniem dotrzemy do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek i nocleg.

Dzień 3 Wzdłuż Lago d’Iseo do Brescii

Pisogne – Toline – Marone – Sulzano – Iseo – Cremignane – Provaglio d'Iseo – Passirano – Paderno Franciacorta – Rodengo – Brescia = ok. 59 km na rowerze

Tego dnia rano pojedziemy autokarem do Pisogne, niewielkiego miasteczka leżącego na północnym krańcu jeziora Lago d’Iseo. Stąd ruszymy na południe wzdłuż wschodnich brzegów wspomnianego jeziora. Podążać będziemy wygodną drogą pieszo rowerową poprowadzoną nad samym brzegiem. Towarzyszyć nam będą widoki na strome, częściowo zalesione, ściany skalne wyrastające niemal pionowo z tafli jeziora. Na wysokości Sulzano miniemy malowniczą wyspę Monte Isola i skierujemy się w stronę zabytkowego miasteczka Iseo, najstarszej miejscowości leżącej nad Lago d’Iseo. Po przerwie na lunch oddalimy się od brzegów jeziora i pojedziemy wśród winnic, które sięgają po horyzont. Poruszać się będziemy nie tylko wąskimi drogami, ale także wygodnymi ścieżkami rowerowymi. Po drodze zatrzymamy się przy benedyktyńskim opactwie Oliwetów w Rodengo. Posiada ono ładny renesansowy dziedziniec. Jeśli będzie możliwość spróbujemy wejść do środka. Z tego miejsca podążymy wąskimi dróżkami w kierunku miasta Brescia. Wjedziemy rowerami do historycznego centrum Brescii, gdzie będziemy mieli czas wolny na samodzielne zwiedzanie jego zabytków. Na uwagę zasługuje tutaj stara i nowa katedra, miejskie place (Piazza della Loggia, Piazza Paolo VI), bazylika San Salvatore. Pod wieczór wrócimy autokarem na nocleg do hotelu.

Dzień 4 Z Madonna di Campiglio górskimi dolinami do zabytkowego Arco

Madonna di Campiglio – Pinzolo – Spiazzo – Tione di Trento – Ragoli – Stenico – Sarche – Pietramurata – Dro – Arco = ok. 77 km na rowerze

Rano po śniadaniu zostaniemy zawiezieni do Madonna di Campiglio: jednego z najbardziej znanych ośrodków narciarskich we włoskich Alpach leżącego na wysokości ponad 1500m npm. Początkowo przejedziemy rowerami przez zabytkową część miasteczka, a następnie wąskimi drogami przez lasy i łąki wysokogórskie skierujemy się w dół doliny Val Rendena. Przechodzi ona prawie przez środek pasma górskiego Dolomitów Brenta. Na początkowym odcinku naszej trasy, będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki na poszarpane, skaliste górskie granie, których wysokości nie rzadko przekraczają 3000m npm. W okolicy Pinzolo doliny staje się szersza i relatywnie płaskie. Odtąd będziemy poruszali się ścieżkami rowerowymi w bliskim sąsiedztwie rzeki Sarca, która uchodzi do Jeziora Garda. Gdzie okiem sięgnąć widoczne będą nieco bardziej łagodne, zalesione górskie pasma. Miejscowość Tione jest miejscem, gdzie łączą się dwie doliny i po jej minięciu wjedziemy w dolinę Valli Giudicarie. Zatrzymamy się w zabytkowym miasteczku Stenico znanego ze średniowiecznego zamku. Spróbujemy dostać się na niewielkie wzgórze, na którym ów zamek się znajduje. Następnie pokonamy przewężenie doliny w postaci Kanionu Limaro utworzonego przez rzekę Sarca i wyjedziemy na dno rozległej, szerokiej doliny Valle del Sarca. W tym miejscu dolina jest ograniczona od zachodu prawie pionową, surową ścianą Monte Casale, a na jej żyznych glebach dominują sady owocowe i pasiaste, soczyście zielone winnice. Po drodze miniemy jeszcze zabytkowe centrum miasteczka Dro i po chwili wjedziemy na starówkę w Arco. Czas wolny i odpoczynek w Arco, a pod wieczór wrócimy z powrotem do naszego hotelu na nocleg.

Dzień 5 Brzegiem malowniczego Jeziora Garda

Mori – Passo San Giovanni – Torbole – Navene – Malcesine – Assenza – Castelletto – Torri del Benaco – Garda = ok. 58 km na rowerze

Dziś pojedziemy z hotelu autokarem do Mori, gdzie rozpoczniemy naszą kolejną trasę rowerową. Jedną z najbardziej widokowych na całym wyjeździe. Najpierw ścieżką rowerową wśród licznych upraw winorośli wyjedziemy na niewysoką przełęcz (Passo San Giovanni), która liczy sobie niecałe 300m npm. Po jej minięciu przejedziemy przez zabytkowe miasteczko Nago. Zaraz za nim otworzy się przed nami wspaniały widok na północną część Jeziora Garda otoczonego przez skaliste górskie pasma, opadające pionowo do wód jeziora. Zjedziemy widokową drogą do Torbole nad sam brzeg Gardy. Od tego momentu aż do mety będziemy się poruszać wzdłuż wschodniego brzegu jeziora. Miejscami będziemy jechać przy samej tafli jeziora. Jeśli będzie możliwość, a pogoda będzie sprzyjająca, najprawdopodobniej zatrzymamy się po drodze na jednej z licznych plaż, gdzie będziemy mieli możliwość zanurzenia się w orzeźwiających wodach Jeziora Garda. Po dotarciu do Malcesine, zrobimy sobie przerwę na zjedzeniu lunchu oraz zwiedzanie tego urokliwego miasteczka. Wśród jego atrakcji wymienić można średniowieczny zamek Castello Scaligero oraz Palazzo dei Capitani, dawną siedzibę gubernatorów. Jadąc dalej brzegiem jeziora, osiągniemy kolejną zabytkową miejscowość: Torri del Benaco. Tutaj warto zwrócić uwagę na zabytkowe kościoły, ładne widokowe nadbrzeże i przede wszystkim zamek z XIV wieku (Castello Scaligero). Stąd udamy się dalej na południe poruszając się przy samym brzegu Gardy i w końcu dotrzemy do miasteczka o tej samej nazwie, gdzie zakończymy dzisiejszą trasę rowerową. Po czasie wolnym ruszymy w drogę powrotną do hotelu na nocleg.

Dzień 6 Przez Peschiera del Garda i Borghetto do miasta Mantua

Bussolengo – Sandra – Peschiera del Garda – Monzambano – Borghetto – Pozzolo sul Mincio – Marengo – Soave – Mantua = ok. 64 km na rowerze

Dzisiejszą trasę rowerową rozpoczniemy przed naszym hotelem. Pierwszy odcinek prowadzi po wąskich drogach wśród nizin lub lekko pofalowanych wzgórz pokrytych winnicami. Po kilkunastu kilometrach dotrzemy nad brzeg Jeziora Garda i miasteczka Peschiera del Garda. Leży ono w miejsce gdzie z Jeziora Garda wypływa rzeki Mincio. Przejedziemy przez zabytkowe centrum tego miasteczka i skierujemy się wzdłuż wspomnianej rzeki na południe. Po pewnym czasie dojedziemy do Borghetto. Jest to zabytkowa wioska uznawana za jedną z najpiękniejszych w północnych Włoszech. Leży ona w pobliżu zabytkowego mostu Ponte Visconteo w miejscu, gdzie już w starożytności znajdował się bród na rzece Mincio. Po przerwie na zwiedzanie Borghetto oraz spożyciu posiłku, ruszymy w dalszą drogę. Miniemy miasteczko Pozzolo i podążymy dalej wąskimi drogami i ścieżką rowerową biegnącymi wzdłuż dawnej linii kolejowej łączącej w przeszłości miejscowości Peschiera del Garda oraz Mantua. Kolejny etap dzisiejszej trasy rowerowej będzie przebiegał po terenach nizinnych wśród pól uprawnych i kanałów nawadniających. Późnym popołudniem dotrzemy do przemieść miasta Mantua i poruszać się będziemy wzdłuż Lago di Mezzo oraz Lago Inferiore: zbiorników wodnych, które otaczają tutejszą starówkę. Wjedziemy rowerowymi do zabytkowego serca miasta, które leży już w prowincji Lombardia. Będziemy tu mieli czas na poznanie najciekawszych zabytków oraz zjedzenie posiłku. W Mantua warto odwiedzić miejskie place (Piazza Sordello, Piazza delle Erbe), katedrę św. Piotra, bazylikę św. Andrzeja czy też Palazzo Ducale (Pałac Książęcy). Pod wieczór wyjedziemy autokarem w drogę powrotną do hotelu.

Dzień 7 Przez górzysty region Lessinia po głębokie doliny

Passo del Branchetto – Lessinia – Erbezzo – Croce – Bosco Chiesanuova – Corbiolo – Cerro Veronese – Vajo Squaranto – Mizzole – Montorio – Werona = ok. 60 km na rowerze

Dzisiaj rano pojedziemy autokarem w przełęczy Passo del Branchetto leżącej na wysokości 1590m npm. Tutaj wypakujemy rowery i ruszymy na trasę, która najpierw będzie biegła przez wyżynno górzysty region Lessinia. Początkowo poruszać się będziemy w terenie otwartym, w którym dominują wysokogórskie łąki i pastwiska oraz łagodne, nie pokryte żadną roślinnością grzbiety, które będziemy trawersowali. Te czynniki oraz fakt, że znajdować się będziemy na wysokościach 1600-1700m npm, pozwolą nam podziwiać rozległe górskie panoramy na okoliczne pasma. Następnie zaczniemy zjeżdżać wąskimi drogami, łąki i hale ustąpią miejsca lasom liściastym i po krótkim czasie dotrzemy do Erbezzo. Po chwili przetniemy dolinę Vajo dell’Anguilla i czekać nas będzie niezbyt wymagający, łagodny podjazd do Bosco Chiesanuova, największej miejscowości na dzisiejszej trasie. Znajduje się tu zabytkowy plac w centrum miasta z kościołem św. Tomasz z wielką rozetą na fasadzie. Po wyjeździe z Bosco, miniemy kolejne niewielkie miejscowości Corbiolo oraz Cerro Veronese, by w dalszej kolejności zjechać na dno Vajo Squaranto. Jest to głęboka dolina z niewielkimi skalnymi klifami, której dnem płynie potok Squaranto. Jej górna, wąska część pokryta jest gęstym lasem. Dolną z kolei, dużo szerszą, wypełniają liczne winnice. Dzisiejszą trasę rowerową zakończymy na przedmieściach Werony, skąd autokarem wrócimy do hotelu.

Dzień 8 Zwiedzanie atrakcji Werony

Bussolengo – Werona = ok. 22 km na rowerze

Tego dnia czeka nas ostatnia trasa rowerowa. Po wykwaterowaniu z hotelu, pojedziemy rowerami w kierunku Werony. Poruszać się będziemy głównie po ścieżce rowerowej w bliskim sąsiedztwie rzeki Adygi. Rowerami wjedziemy do centrum miasta na Piazza Bra pod samą Arenę di Verona, czyli dawny rzymski amfiteatr. W przypadku dostępności polskojęzycznego przewodnika, będziemy mieli okazję zwiedzić w Weronę pod jego opieką. Zobaczymy wspaniałe place miejskie: wspomniany Piazza Bra; Piazza delle Erbe z Fontanną Madonna Verona i Palazzo della Ragione i wysoką wieżą Torre dei Lamberti; Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego. Nie ominiemy słynnego na cały świat domu Julii (Casa di Giulietta). Wśród największych zabytków sakralnych wymienić należy Katedrę N.M.P. oraz Bazylikę św. Anastazji. Po architektonicznej uczcie, będziemy mieli czas wolny w Weronie na samodzielne zwiedzanie miasta i zjedzenie posiłku. Po południu czeka nas jeszcze kilka kilometrów jazdy rowerem po ścieżkach rowerowych po czym dotrzemy na parking, gdzie załadujemy nasze rowery na przyczepę i ruszymy w drogę powrotną do Polski.

Dzień 9 Powrót do Krakowa

Około południa przyjedziemy do Krakowa, gdzie zakończymy nasz wyjazd rowerowy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • ​​Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • ​Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu
 • ​Wyżywienie: 6 śniadań w hotelu
 • ​​Opiekę polskiego przewodnika
 • ​Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • ​Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (15-20 EUR/dzień)
 • Kosztu uczestnictwa w programie (opłaty wjazdowe, podatki turystyczne, zwyczajowe napiwki) - ok. 50 EUR
 • Indywidualnych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok 30 EUR
 • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (250 PLN)
 • Dopłaty za transport roweru elektrycznego: 200 PLN (ilość ograniczona do 5 sztuk)

Liczba uczestników: 15 - 35 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 500 PLN

-

Wypożyczenie roweru

Dla osób, które nie biorą własnego roweru, istnieje możliwość wypożyczenia roweru za dodatkową opłatą zgodnie z ceną podaną w warunkach wyjazdu (cena nie obejmuje). Podana opłata obejmuje wypożyczenie roweru na cały okres wyjazdu. Wypożyczane przez nas rowery to rowery trekkingowe średniej klasy z ramą damską (19") ROMET Gazela II, ROMET Gazela IV lub podobne. Każdy rower wyposażony jest w bagażnik, jedną sakwę i błotniki. Nie posiada uchwytu na bidon. W cenie wypożyczenia zapewniamy podstawowy serwis rowerowy podczas wyjazdu oraz części zamienne tj. zapasowe dętki, zapasowe klocki hamulcowe, smary, oleje do smarowania łańcuchów i przerzutek. Osoby zainteresowane wypożyczeniem roweru powinny to zgłosić w momencie zapisywania się na wyjazd, nie później jednak niż na 4 tygodnie przed rozpoczęciem wycieczki. Ze względów higienicznych nie wypożyczamy kasków rowerowych.

Rower elektryczny

Jest możliwość zabrania na wyjazd roweru elektrycznego. Każdy uczestnik, który chce zabrać na wyjazd rower elektryczny jest zobowiązany do powiadomienia nas o tym w momencie zgłoszenia się na wyjazd. Późniejsze zgłoszenie chęci zabrania roweru elektrycznego nie gwarantuje możliwości jego zabrania. Nie zabieramy rowerów elektrycznych, których zgłoszenie nie zostało przez nas potwierdzone i za których transport nie została wniesiona dodatkowa opłata 200 PLN. Limit rowerów elektrycznych przewożonych na przyczepie wynosi 5 sztuk. Całkowita długość roweru nie może być większa niż 185 cm. Jest to długość liczona od początku przedniego koła do końca tylnego koła. Opony roweru nie mogą być szersze niż 2,30 cala. Na każdej oponie jest podana jej szerokość. Prosimy o sprawdzenie całkowitej długości roweru elektrycznego oraz szerokości jego opon przed zapisaniem się na wyjazd. Jeśli rower elektryczny przekroczy powyższe wymiary, nie będzie możliwe jego zapakowanie na przyczepę rowerową. Z uwagi na to, że rower elektryczny jest znacznie cięższy od klasycznego roweru, Uczestnik, który zabiera na wyjazd rower elektryczny jest odpowiedzialny za jego zapakowanie na przyczepę oraz wypakowanie z przyczepy.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Z widokiem na Jezioro Garda pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.