Dookoła Teneryfy

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Dookoła Teneryfy

O wyprawie

Los Christianos | Los Gigantes | Masca | Puerto de La Cruz | Santa Cruz

Na Teneryfie nie brakuje pięknych piaszczystych plaż, plantacji bananów, winnic, pięknych miasteczek, terenów górskich czy czynnego wulkanu Teide. Zróżnicowanie terenu i stref klimatycznych sprawia, że Teneryfa nazywana jest kontynentem w miniaturze. Ta wyspa gwarantuje nam ponad 300 słonecznych dni w roku, a sezon trwa niemal przez cały czas. Warto tu przede wszystkim wsiąść na rower, porzucić znane i zatłoczone kurorty i udać się na poszukiwanie przygód w dzikim wnętrzu wyspy.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: D (rowery elektryczne B)

Teneryfa to bardzo górzysta wyspa, dzienne etapy ok 60-70 km z przewyższeniami ok. 1500 m , głównie drogi asfaltowe, kilka odcinków szutrowych. Za dopłatą 200 zł istnieje możliwość wynajęcia rowerów elektrycznych co znacznie obniża poziom trudności.

Program

Dzień 1:

Przelot na Teneryfę, przejazd busem do Los Christianos, zakwaterowanie w hotelu i impreza integracyjna.

Dzień 2: Los Christianos – Los Gigantes

Rozpoczynamy naszą rowerową przygodę na Teneryfie. Na początek podjazd niekończącymi się serpentynami poprzez plantacje bananowców do najwyżej położonego miasteczka Hiszpanii – Villaflor (1100 m n.p.m.) , tutaj wkraczamy w obszar pięknych sosnowych lasów wśród których dotrzemy na wysokość ponad 2 tys m n.p.m. do Parku Narodowego El Teide. To będzie nasze pierwsze i jedno z wielu zetknięcie z dziwacznymi wulkanicznymi krajobrazami wyjętymi niczym z księżyca. Stąd świetnymi asfaltowymi zjazdami o małym natężeniu ruchu z pięknymi widokami na zachodnie, klifowe wybrzeże wyspy zjedziemy do kurortu Los Gigantes z piękną plażą u stóp najwyższych klifów Teneryfy.

Dzień 3: Los Gigantes – – Los Gigantes

Pętla wokół Los Gigantos. Dziś coś dla miłośników jazdy w terenie , prawie jedna trzecia trasy biegnie szutrami przez przepiękny wąwóz Masca, jedno z ciekawszych miejsc na Teneryfie.

Dzień 4: Los Gigantes – Puerto de La Cruz

Powracamy na szczyt wyspy czyli znów czeka nas długi mozolny podjazd z wybrzeża do Parku Narodowego El Teide, tym razem odwiedzimy jego północną część, spora część trasy biegnie piękną szutrówką wśród wulkanicznych skał i sosnowych lasów. Odwiedzimy też piękne miasteczka położone wewnątrz wyspy w których czas jakby się zatrzymał i tylko krążące turystyczne autokary przypominają nam o teraźniejszości. Miasteczka Masca, Buenavista del Norte i Arguayo uznawane są za najpiękniejsze na wyspie.
Na nocleg dotrzemy dziś do Puerto de la Cruz największym kurorcie północnego wybrzeża wyspy , gdzie nowoczesne hotele stykają się z pięknym starym rybackim portem.

Dzień 5: Puerto de la Cruz

Dziś dzień odpoczynku na plażach Puerto de la Cruz, lub trudna wycieczka w głąb wyspy na wysokość ponad 2000 m n.p.m. do Parku Narodowego El Teide by podziwiać z bliska najwyższy szczyt Hiszpanii Pico del Teide (3718 m n.p.m.).

Dzień 6: Puerto de la Cruz – Santa Cruz

Dzisiejszy etap prowadzi przez najsłynniejsze winnice Teneryfy, będzie więc okazja do degustacji win w tutejszych winiarniach , podziwiania zupełnie innych krajobrazów innych krajobrazów no i wreszcie będzie nieco mniej podjazdów. Oczywiście odwiedzimy też muzeum winiarstwa a więcej wina wypijemy już wieczorem w stolicy wyspy Santa Cruz.

Dzień 7: Santa Cruz

Cały dzień spędzimy w stolicy wyspy i jej okolicy.
Wybierzemy się na wycieczkę w dzike tereny gór Anaga. Wyspiarze starają się by ten dziki rejon wyspy pozostawał nienaruszony. Malownicze drogi i szlaki wiją się wśród nieskażonej przyrody doprowadzając do wyjątkowo pięknych miejsc i wiosek.
Popołudnie spędzimy na spacerach po bulwarach i pięknych placach stolicy wyspy, miasto ma charakter typowo hiszpańskiej metropolii, choć oczywiscie w znacznie pomniejszonej wersji. Mnóstwo knajpek, ulice żyjące do późnych godzin nocnych tego wieczoru zbyt wcześnie nie zaśniemy.

Dzień 8: Santa Cruz – Los Christianos

Na koniec dość długi ok 90-kilometrowy etap południowym wybrzeżem wyspy z powrotem do Los Christianos. Stara droga łącząca obie miejscowości słynie z pięknych widoków i niekończących się zakrętów. Po drodze zwiedzimy m.in. piramidy w Guimar oraz El Medano, nadmorską miejscowość z piękną piaszczystą plaża, któą upodobali sobie surfingowcy. Będzie okazja by podziwiać ich wyczyny na falach które w tej okolicy potrafią być bardzo wysokie.

Dzień 9: Los Christianos

Ostatni dzień przeznaczymy na plażowanie, a dla chętnych będzie możliwość zdobycia najwyższego szczytu wyspy i jednocześnie Hiszpanii – Pico el Teide 3718 m n.p.m. To kilkugodzinna wspinaczka często w śniegu i mrozie pozostająca na długo w pamięci (Dopłata ok 40 eur).

Dzień 10:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym (dwa bagaże podręcze 40x20x25 cm oraz 55x40x20 cm 10kg)
  • Transfery z/na lotnisko
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 100 do 140 euro
  • Wynajem rowerów elektrycznych +400 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Dookoła Teneryfy pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.