Giro dItalia 2024

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
8 dni3 000

Szczegóły wyjazdu Giro dItalia 2024

O wyprawie

GIRO D'ITALIA 2024 | Wyjazd KOLARSKI !

Tłum kibiców. Alpy. Wszechobecny róż. Czyste, dzikie, włoskie emocje. Chcesz przeżyć to na własnej skórze? Zobaczyć wszystko z bliska?

Zapraszamy na niepowtarzalną okazję wyjechania z nami na kolejną edycję największego włoskiego wyścigu kolarskiego- Giro d'Italia!

W roku 2024 wyścig swoje finałowe górskie etapy rozegra w Dolomitach i przepięknym regionie Valdobbiadene, słynącym z prosseco, a w przedostatnim dniu dwukrotnie wjedzie na mityczny szczyt Monte Grappa... i to dwukrotnie! My tam będziemy :)

To jednak nie wszystko, bo oprócz kibicowania na trasie Giro czeka nas sześć dni jazdy w paśmie Dolomiti Bellunesi, po niesamowicie malowniczych trasach.

W trakcie naszego pobytu, zabierzemy Was na najpiękniejsze drogi Valdobbiadene. Na naszej trasie znajdą się takie perełki jak: Passo San Boldo- unikatowa droga wybudowana dla celów militarnych przed I wojną światową, której każda serpentyna schowana jest w mini-tunelu; wspomniana Monte Grappa; piękna Passo Cereda i Lago del Mis; Passo Croce d'Aune. To wszystko w pięknym otoczeniu winnic, malowniczych wzgórz regionu Friuli i klimatycznych, włoskich miasteczek.

Naszą bazą będą obrzeża miejscowości Miane/Combai, położona w centralnej częsci regionu, kilka kilometrów od Valdobbiadene. Stąd bezpośrednio, promieniście rozchodzą się najlepsze trasy na rower szosowy. Sama miejscowość to urokliwe, średniowieczne włoskie miasteczko, z tradycyjną kamienną zabudową, wciśnięte w podnóże Prealp Weneckich. Wszystko niczym z włoskiego filmu. 

Zakwaterowani będziemy w prywatnym pensjonacie agroturystycznym Agriturismo Crodi, ulokowanym w zabytkowej zabudowie w centrum miasteczka. To niesamowicie klimatyczny obiekt, prowadzony przez sympatycznych gospodarzy. Posiada własną restaurację, w której serwuje najlepsze dania lokalnej kuchni, bazując w dużej mierze na własnych i lokalnych wyrobach spożywczych.

Zobacz razem z nami walkę o Maglia Rosa NA Monte Grappa i przejedź z nami piękne trasy regionu Dolomiti Bellunesi!

Program

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych. 

Dzień 2 (ok 110 km, 2000 m)

Combai, Passo San Boldo, Nevegal, Belluno, Lago di Croce, Combai

Dzień 3 (Ok 140 km, 2100 m)

Combai, Trichiana, Passo Cereda, Agordo, Praderego, Combai. 

Dzień 4 (ok 110 km, 2500 m)

Combai, Monte Grappa, Borso del Grappa, Combai 

Dzień 5 (ok 100 km, 1600 m)

Combai, Feltre, Passo Croce d'Aune, Segusino, Valdobbiadene, Combai 

Dzień 6 (50-70 km, ok 100 m)

Combai- Borso del Grappa, Kibicowanie na Monte Grappa, podjazd od południa

Dzień 7 (ok 90 km, 1500 m)

Combai, Pianezze, Santab Maria dellew Vittoria, Pieve di Soglio, Combai.

Dzień 8

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.

Warunki

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym Crodi (7 nocy)
  • śniadania
  • transport rowerów i bagażu oraz przejazd na miejsce komfortowym vanem
  • opiekę przewodników-pilotów
  • planowanie tras na każdy dzień
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa
  • pakiet zdjęć i/lub filmów z wyjazdu

Przejazd antenowy Warszawa- Kraków- Warszawa:

  • 300 zł/os (min. 4 osoby)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Giro dItalia 2024 pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.