Francja: Route des Grandes Alpes

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
brak
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Francja: Route des Grandes Alpes

O wyprawie

Francja: Route des Grandes Alpes | Wyjazd KOLARSKI !

Zabierzemy Cię na wycieczkę rowerową legendarną trasą Alpejską łączącą Genewę z Niceą. Zaczynając od brzegu Jeziora Genewskiego i przejeżdżając przez Alpy z północy na południe, przechodząc przez piękną Prowansję, tydzień później przybędziemy do Mentonu na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Podróż obejmuje całe francuskie Alpy. Kręta droga przecina spektakularne górskie krajobrazy, a w dolinach znajdziesz lokalne elementy kultury i specjały gastronomiczne.

Route des Grandes Alpes to wspaniała górska droga. Trasa mająca równo 701 km między Thonon-les-Bains i Mentonem obejmuje 16 przełęczy, które należą do najwyższych w Alpach. To wyjątkowe środowisko naturalne i kulturowe.

Trasa:

Alpejska przeprawa to 6 dni codziennej jazdy: 701 km do przejechania oraz 16 217 metrów podjazdów. Całą przeprawę (mapę Google) można zobaczyć tutaj

Nasz zespół zawsze służą radą i pomocą, dzięki czemu poczujesz się jak zawodowy kolarz!

Program

Dzień 0-1: Przyjazd nad Jezioro Genewskie

7:00 am to 18:00 pm

Wyjazd z Nowego Targu lub Żywca w godzinach wieczornych. Przyjazd do miejsca docelowego w godzinach południowych kolejnego dnia, zakwaterowanie w pensjonacie, rozpakowanie rowerów, sprawdzenie sprzętu.

Obiad we własnym zakresie
Transport rowerów w busie

Dzień 1: Col de la Colombiere 1 613 m n.p.m.

9:00 am to 16:00 pm

Nasz pierwszy dzień jazdy rozpoczyna się od długiej wspinaczki z Thonon do Morzine w dolinie Dranse. Wspinaczka nie jest trudna, wznosi się na wysokość 670 m na 33 km. Wąwóz jest bardzo imponujący i zapewni Ci dobrą rozgrzewkę, zanim czekają sztywniejsze podjazdy. Po zejściu do Taninges pojedziemy do Cluse i na początku największej wspinaczki tego dnia, Col de la Colombiere. Wspinaczka kategorii 1 w Tour de France, Colombiere jest zwodniczo trudna. Dość łatwe pierwsze 6 km zapewnia spokój, ale po wiosce Le Reposoir jazda staje się znacznie trudniejsza. Pozostałe 10 km wznoszenia obejmuje 9% - 11% i zawiera długie proste odcinki. Na 108 km dojeżdżamy do noclegu w miejscowości Flumet.

Dystans: 138 km
Przewyższeń: 3,431 m

Dzień 2: Col de L'Iseran na 2 770 m n.p.m.

8:00 am to 16:00 pm

We Flumet, zaczniemy wspinać się przez piękną wioskę Notre Dame de Bellecombe do Col des Saisies na 1660m. Początek wspinaczki - od Flumet do Notre Dame prowadzi przez las, więc jest dużo cienia, jeśli jest gorący dzień. Po wiosce las ustępuje miejsca alpejskim łąkom. Po zjechaniu z Col des Saisies do pięknej wioski Beaufort czeka nas druga wspinaczka tego dnia. Bez wątpienia Cormet de Roselend jest uważany za jedną z najpiękniejszych wspinaczek w Alpach z Mont Blanc w tle. Trzeci podjazd tego dnia to gigantyczny Col de L'Iseran na 2770 m

Dystans: 125 km
Przewyższeń: 3,322 m

Dzień 3: Col du Galibier 2 642 m n.p.m.

9:00 am to 16:00 pm

Dzień 3 zabiera nas z północnych Alp do tych na południu, tego dnia mamy do zaliczenia Col du Galibier - Widoki na szczycie Col du Galibier są spektakularne, z widokiem na północne i południowe Alpy, następnie zjeżdzamy wdół doliny do Briancon gdzie spędzimy noc.

Dystans: 116 km
Przewyższeń: 2,318 m

Dzień 4: Col d'Izoard 2 360 m n.p.m.

8:00 am to 16:00 pm

Nasza trasa zabierze nas przez słynny Col d'Izoard na 2 360 m, następnie wspinamy się na potężną Col de Vars, której szczyt osiąga 2 115 m. Ta wspinaczka jest dość trudna: jest bardzo mało cienia, a pierwsze kilka kilometrów średnio 9% nachylenia, ale jest to świetna wspinaczka do zdobycia. Po zdobyciu szczytu czeka na Ciebie fantastyczne zjazd do Jausiers.

Dystans: 110 km
Przewyższeń: 2,367 m

Dzień 5: Col de Cayolle 2 230 m n.p.m.

8:00 am to 16:00 pm

Col de Cayolle 2 230 m n.p.m. czeka na nas na dzień dobry, następna wspinaczka do stacji narciarskiej w Valberg 1 685 m n.p.m.

Dystans: 128 km
Przewyższeń: 3,306 m

Dzień 6: Col de Turini 1 613 m n.p.m.

8:00 am to 16:00 pm

Nasz ostatni dzień obejmuje trzy wspinaczki. Najpierw jest Col de St. Martin. Od strony południowej droga jest słoneczna i przyjemna. Po zjeździe z Col de St. Martin natychmiast rozpoczniemy wspinaczkę na Col de Turini. Jest to szczególnie przyjemna wspinaczka, z dużą ilością cienia w wąwozie z drzew i skał. Szczyt wzniesienia wynosi 1 613 m n.p.m. Zjazd z Col de Turini to sama radość! nie jest zbyt strome, ale wystarczająco szybkie, aby zapewnić mnóstwo zabawy - i długo - trwa około 24 km, zanim dotrze do ostatniej wspinaczki na Col de Castillon.

Dystans: 83 km
Przewyższeń: 1,431 m

Warunki

Cena zawiera:

 • Transport na trasie – Nowy Targ lub Żywiec – Francja-Nowy Targ lub Żywiec
 • Zakwaterowanie – Hotele oraz apartamenty pokoje 2,3 oraz 4 osobowe
 • Usługi transportu bagaży na całej trasie przejazdu
 • Wsparcie techniczne na trasie
 • Ubezpieczenie: AXA 10 000 EUR KL + NNW
 • Transport rowerów
 • Pomoc na trasie w razie awarii sprzętu lub innych losowych przypadkach
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Ewentualnego wypożyczenia roweru
 • Kawy, coli , drobnych przekąsek na przełęczach
 • Wyżywienia
 • Opłaty klimatycznej płatnej na miejscu (ok 1 -2 euro/dzień)
 • Istnieje możliwość wykupienia wyższego pakietu ubezpieczenia

Inne:

 • Możliwość dojazdu własnego do Genewy (transport lotniczy, oraz powrót lotniczy z Nicei)
 • Należy zabrać ważny dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ
 • Warunkiem uczestnictwa jest:
 • Akceptacja regulaminu
 • Wypełnienie formularza zgłoszeniowego
 • Wpłata zaliczki 1 000 zł w momencie podpisania umowy na podstawie faktury zaliczkowej
 • Należy zabrać leki przyjmowane na stałe, lub mogące pomóc w nagłej sytuacji oraz podstawowe leki przeciwbólowe.
 • Podczas każdej jazdy będziemy robić przerwy, gdzie będzie można napić się kawy lub zjeść coś lekkiego – nie wszystkie przydrożne bary honorują karty płatnicze, proszę o zabranie kilkunastu EUR w gotówce.

Co zabrać ze sobą:

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Francja: Route des Grandes Alpes pochodzą od biura Sports Camp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Francja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.