Wyspy Kanaryjskie La Palma - El Hierro

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Wyspy Kanaryjskie La Palma - El Hierro

O wyprawie

La Palma - El Hierro

Ostatnie już z Wysp Kanaryjskich jakie pozostały nam do odwiedzenia i spenetrowania rowerem. Każda z dotychczas odwiedzanych zaskoczyła nas różnorodnością krajobrazów i niesamowitym klimatem, również tym razem czeka nas zapewne wiele miłych wrażeń. W końcu La Palma i El Hierro uważane są za najbardziej egzotyczne i najbardziej dzikie z Wysp Kanaryjskich.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C/D 

Mimo iż trasy nie będą długie – ok 30-50 km, to jednak są to wyspy bardzo górzyste i codziennie trzeba pokonywać ponad 1000 m przewyższeń.

Program

Dzień 1: 
Przelot samolotem na Teneryfę, rejs promem na La Palmę. 

Dzień 2-5: La Palma 
Trzy dni przeznaczymy na wycieczki rowerowe po La Palmie, przewidujemy zarówno grupę turystyczną jak i grupę MTB. 
Ta wulkaniczna wyspa wygląda jakby była pomalowana na kolor zielony z uwagi na jej rozległe lasy o prehistorycznej roślinności. Pośród niej będziesz mógł złączyć się z przyrodą pod jednym z najlepszych sklepień niebieskich na świecie dla obserwowania gwiazd, odpoczywania na jednej z tutejszych gościnnych plaż lub odbycia wycieczki pomiędzy wulkanami i wąwozami. 

Dzień 6-9: El Hierro 
Kolejne trzy dni to poznawanie wyspy El Hierro. 
El Hierro to najmłodsza, najmniejsza i najsłabiej znana wyspa kanaryjskiego archipelagu oraz najdalej wysunięta na zachód część Hiszpanii. 
Na El Hierro prawie nie ma zabytków. Do wielu zakątków w ogóle nie dotarła cywilizacja. Można poczuć się tutaj jak na bezludnej wyspie (populacja El Hierro liczy ok. 10 tys. mieszkańców). 
Największym skarbem wyspy jest jej dziewicza przyroda. W 2000 r. El Hierro, obok La Palmy, Lanzarote i Fuerteventury, została uznana za Rezerwat Biosfery UNESCO. Nieskażona masową turystyką wyspa jest oazą dla osób szukających ciszy, wypoczynku i bliskiego kontaktu z naturą. 
Krajobraz El Hierro jest bardzo zróżnicowany. Na tej niewielkiej wyspie (268 km2) można zobaczyć zielony pejzaż zatoki El Golfo na północy, lasy sosnowe w centralnej części, a także pejzaż wulkaniczny na południu i zachodzie. Idealne dopełnienie naszych kanaryjskich wypraw. 

Dzień 10: Teneryfa 
Na ostatni dzień przenosimy się na Teneryfę, gdzie pozostanie nam już tylko odpoczynek na plażach Maspalomas. 

Dzień 11: 
Powrót samolotem do kraju.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

Warunki

PRZELOT 

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach (4-osobowe apartamenty składają się z sypialni z dwoma łózkami, salonu z kuchnią z rozkładaną kanapą 2-os oraz łazienki)
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym (dwa bagaże podręcze 40x20x25 cm oraz 55x40x20 cm 10kg)
  • Transfery z/na lotnisko 
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie) 
  • Opłaty promowe 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 100 do 140 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wyspy Kanaryjskie La Palma - El Hierro pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.