Wyspy Owcze

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
namioty

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Wyspy Owcze

O wyprawie

Wyspy Owcze

Wciąż niedoceniane, a to wielki błąd. Wyspy Owcze to wyjątkowe miejsce na mapie Europy. Mieszka tam niecałe 50 tys. ludzi i... 70 tys. owiec. Wyspy Owcze to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Przy 15 stopniach ciepła mieszkańcy wyciągają leżaki, by się opalać. Piją wino z rabarbaru i nie wyobrażają sobie świata bez owiec.

Wyspy Owcze pełne są wyjątkowych atrakcji turystycznych niedostępnych nigdzie indziej. To nie tylko wyjątkowe widoki łączące wysokie góry z otwartym oceanem, ale także szlaki do opuszczonych miejscowości, najwyższe klify w Europie, najmniejsza stolica Europy, czy największe morskie jaskinie świata, domy kryte trawą na tle majestatycznych gór, z których spływają wstęgi wodospadów. W 2007 roku Wyspy Owcze zostały uznane przez National Geographic Traveller najpiękniejszymi wyspami na świecie pokonując 111 konkurentów.

Zapraszamy więc na rowerowe zwiedzanie tych pięknych wysp.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B

Łatwa trasa bez większych przewyższeń, etapy głównie asfaltowe, ok. 40-50 km długości.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem z przesiadką w Kopenhadze.

Dzień 2-8:

Rowerowe zwiedzanie Wysp Owczych
Wyspy Owcze najprzyjemniej zwiedza się nieśpiesznie. Wytrawny turysta wie, że wszelkie próby trzymania się planu w takim miejscu jak Wyspy Owcze można sobie z góry odpuścić.
Pogoda rządzi se własnymi prawami i nie ma co tutaj podawać dokładnej rozpiski. Zamiast gonić od atrakcji do atrakcji bez względu na pogodę, polecamy włączyć tempo spacerowe i dać się zachwycić tym co w danym momencie oferuje nam otoczenie.
W pogoni za atrakcjami opisanymi w przewodnikach łatwo jest przeoczyć to co na Wyspach najprzyjemniejsze – czyli „małe odkrycia". Czasami to trwająca chwile szalona gra kolorów stworzona przez zieleń farerskich łąk, srebro wodospadów i głęboki błękit oceanu.
Odwiedzimy wszystkie 5 największych wysp archipelagu, ale także zajrzymy na te mniejsze.

Dzień 9:

Powrót samolotem do kraju.

Warunki

ORGANIZACJA WYJAZDU:

Uczestnicy dostają na Wyspy samolotem wraz z bagażem podręcznym 10 kg.
Rower wraz ze sprzętem kempingowym (namiot, karimata, śpiwór) oraz ewentualny dodatkowy bagaż (10 kg) należy dostarczyć do Krakowa lub Warszawy 5 dni przed wycieczką – osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 5 dni po powrocie.
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądowo-morską.
Istnieje możliwość rezygnacji z samolotu i przejazd busem i promem. Wiąże się to jednak z dopłatą ok. 400 zł.

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. Ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przelot samolotem
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wyspy Owcze pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Pozostałe, Skandynawia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.