Transcarpatia Wschodnia MTB

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

O wyprawie

Polańczyk | Zabrzeż | Smolnik | Ulic | Kostryna | Stużycia | Użok | Bilasovytsya | Wołowiec | Mizhirja | Kolochava | Ust Czorna | Rachów | Sygiet Marmaroski

Po bardzo ciekawych i pełnych przygód polskich Transcarpatiach czas zdobyć kolejne pasma Karpat.
Tym razem zapraszamy w na wspaniała trasę od Polskich i Słowackich Bieszczad przez Ukraińskie Karpaty aż po Rumunię.
Główna część trasy biegnie przez góry Ukrainy. To wielki kraj z trudną historią, nękany wielkimi problemami. W naszej świadomości istnieje wiele stereotypów na jego temat, że bieda, że mafia, że wojna...

Nieliczni turyści którzy trafiają tam z Polski zwiedzanie najczęściej zaprzestają na Lwowie, no ewentualnie Kijowie czy nadmorskiej Odessie. Ale jak naprawdę wygląda Ukraina i życie mieszkających tu ludzi na prowincji ? Podczas powrotu z naszego kilkudniowego surwiwalu w ukraińskich Karpatach będziemy mieli okazję nieco bliżej poznać piękno dzikich zakątków Zakarpacia.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): D

Trasa górzysta, etapy ok. 60-80 km dziennie, przewyższenia do 2500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): E

Trasa prowadzi głównie technicznymi ścieżkami, kilka bardzo trudnych odcinkow.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1: Polańczyk

Przejazd busem z Krakowa i Katowic do Polańczyka nad Zalewem Solińskim, impreza integracyjna.

Dzień 2: Zabrzeż – Smolnik (Bieszczady Polskie)

Pierwszy etap poprowadzi nas przedgórzem Bieszczad przez Baligród , szczyt Chryszczatej, świetnym zjazdem do Jeziorek Duszatyńskich do pięknie połozonego Smolnika.

Dzień 3: Smolnik – Ulic (Bieszczady Słowackie)

Kolejny etap biegnie przez słowacką część Bieszczad.
Na tym terenie znajduje się największy kompleks lasów na Słowacji. Co więcej, macie szansę zobaczyć tu m.in. wilki, niedźwiedzie czy żubry, które licznie zamieszkują ten zakątek kraju. Oprócz wspaniałej natury czekają tu na was piękne, zabytkowe drewniane kościoły. A co najważniejsze jest to najrzadziej odwiedzany park narodowy na Słowacji!
Bukovské vrchy (Góry Bukowskie) , bo tak właściwie nazywają się słowackie Bieszczady, to prawie nieznana aczkolwiek bardzo interesująca i piękna kraina. Najwyższym szczytem jest Krzemieniec - tu znajduje się trójstyk granic: polskiej, słowackiej i ukraińskiej. Góry Bukowskie są pokryte siecią szlaków pieszych i rowerowych. Można po nich wędrować całymi dniami nie spotykając człowieka. My jednak spędzimy tu tylko jeden dzień pedałując w kierunku Ukrainy.

Dzień 4-8: Kostryna – Stużycia - Użok– Bilasovytsya – Wołowiec - Mizhirja – Kolochava – Ust Czorna – Rachów (Karpaty Ukraińskie)

Główna część naszej wyprawy to Zakarpacki Szlak Turystyczny to obecnie najdłuższy ciągły szlak turystyczny na Ukrainie. To 315 kilometrów po Ukraińskich Karpatach! Zaczyna się tuż przy granicy słowackiej w Wełykim Bereznym w dolinie Użu, a kończy pod najwyższym szczytem Ukrainy - Howerlą. Jak na długodystansowy szlak przystało, na całym odcinku znakowany kolorem czerwonym.
Szlak widowiskowy i godny polecenia, ponieważ ma ewidentnie charakter połoninowaty - przebiega przez najpiękniejsze pasma o takim charakterze na Ukrainie: Grzbiet Wododziałowy, Połonina Borżawa, Połonina Krasna, Świdowiec, Czarnohora. Dla urozmaicenia mamy jeszcze fragment w Bieszczadach Zachodnich i Gorganach. Dzika przyroda, mało turystów, piękne widoki i nieznane dziewicze trasy gdzie rowerzyści rzadko się zapuszczają.

Dzień 9: Rachów – Sygiet Marmaroski (Rumunia)

Na koniec przejazd trasą jednego z najpopularniejszych maratonów MTB na Ukrainie o wdzięcznej nazwie „ ścieżkami Opryszków” a po południu już tylko krótki asfaltowy odcinek do rumuńskiego miasteczka Sygiet Marmaroski , gdzie zakończymy naszą wyprawę.

Dzień 10:

Powrót busem do kraju, przyjazd w godzinach późno-wieczornych.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Składkę na turystyczny fundusz gwarancyjny
  • Ubezpieczenie KL i NW

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dojazd z/do Warszawy +250 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Transcarpatia Wschodnia MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Pozostałe. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.