Tour de France 2022

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

TOUR DE FRANCE 2022 - ALPY GRAICKIE | Wyjazd SZOSOWY !

Jedno hasło: "Tour de France"... i w zasadzie nie trzeba nic więcej dodawać. Kwintesencja kolarstwa i największy, najbardziej popularny wyścig świata, trzecia najchętniej oglądana impreza sportowa na całym świecie. Do tej pory znaliście ją z telewizora, a może czas aby wreszcie zobaczyć ja na żywo?​

Jeden z etapów środkowej części tegorocznego Tour de France rozgrywać się będzie w Alpach na osławionym, stromym podjeździe- Col du Granon. Zabierzemy Was na ten etap, abyście mogli osobiście zaznać niepowtarzalnej atmosfery kibicowania na największym wyścigu kolarskim świata i zobaczyć z odległości mierzonej w centymetrach jak najlepsi kolarze walczą o zwycięstwo na tej jakże wymagającej górze :)

Na bazę wybraliśmy, miejscowość Sauze d'Oulx. To miejsce idealne na tygodniowy pobyt w Alpach, szczególnie z kolarskiego punktu widzenia. Miasteczko było jedną z miejscowości właczonych w organizację zimowych Igrzysk Olimpijskihc w Turynie w 2006 roku. Dziś stanowi zimą kurort narciarski, a w lecie przeobraża się w miejscówkę idealną dla kolarzy wszelkiej maści i miłosnikow górskich wędrówek. W najbliższej okolicy znajdują się takie trasy jak: Col du Galibier, Col du Granon, Col d'Izoard, Colle delle Finestre, czy Mont Cenis. W ciągu tygodniowego pobytu zabierzemy Was na najciekawsze trasy i jesteśmy przekonani, że pogranicze Alp włoskich i francusich Was zachwyci.

Zakwaterowani będziemy w wygodnych apartamentach. Nieopodal, w miejscowości Sauze d'Oulx znajduje się wiele dobrych barów i restauracji, sklepów spożywczych i sportowych.

Zobaczenie Touru na żywo, to wielkie wydarzenie i prawdziwa atrakcja. Jesteśmy przekonani, że wyryje się w Waszej pamięci na bardzo długi czas. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji- ilość miejsc ograniczona! :)

Wybierz się z nami w przepiękne Alpy Graickie, zmierz się z górskimi trasami i zobacz na żywo finałowe etapy TdF!

Program

Dzień 1 (ok. 115 km, 3000 m)

Sauze d'Oulx- Susa- Mont Cenis- Susa- Sauze​

Dzień 2 (ok. 90 km, 2000 m)

Sauze- Col de'Elchelle - Nevache- Montgenevre- Sauze.​

Dzień 3 (ok 95 km, 2600 m)

Sauze- Susa- Colle delle Finestre- Sestriere- Sauze.

Dzień 4 (ok. 40 km,1000 m)

Kibicowanie na trasie Tour de France- Col du Granon.​

Dzień 5 (ok. 100 km, 2200 m)

Montgenevre- Briancon- Galibier- Briancon- Montgenevre​

Dzień 6  (ok. 120 km, 2800 m)

Montgenerve- Briancon- Guillestre- Col d'Izoard- Montgenevre

Kolejność poszczególnych dni nie jest stała. Staramy się dopasowywać etapy do aktualnych warunków pogodowych i aktualnej formy uczestników.

Warunki

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w wygodnych apartamentach
 • transport rowerów i bagaży
 • opiekę przewodnika - pilota
 • wspólne kibicowanie na trasach etapu Tour de France na Col du Granon
 • zaplanowane trasy na każdy dzień (pliki gpx, opis)
 • wyjazd w małej grupie (do 7 uczestników)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłaty miejscowe (tzw. City tax)
 • dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu
 • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Tour de France 2022 pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy, Francja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.