Sycylia

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Sycylia

O wyprawie

Catania | Caltagirone | Ragusta | Pozallo | Marzamemi | Noto | Syrakuzy

Sycylia to perła Morza Śródziemnego, od lat przyciągająca tłumy spragnionych udanego wypoczynku turystów, oferująca niezwykły miks przepięknych krajobrazów, ciepłego śródziemnomorskiego klimatu i zabytków pozostawionych przez niezliczonych zdobywców wyspy, którzy na przestrzeni tysięcy lat przeciągali „sycylijska linę" między sobą. Trudno im się dziwić...

Dziś i Wy możecie przekonać się na własne oczy, co jest tak pociągającego w Sycylii, zapewniając sobie niezapomniane wspomnienia i cudowne wakacje w tym wyjątkowym zakątku Europy. Rowerowa wyprawa po najciekawszych zakątkach wschodniej części wyspy.

Okres zimowy na Sycylii to temperatury ok. 15-20 stopni, dużo cieplej więc niż u nas ale jednak nie na tyle aby kąpać się w morzu czy jeździć zupełnie na krótko. Luty to też okres dojrzewania i zbiorów słynnych sycylijskich pomarańczy.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: A

Trasa łatwa, etapy ok. 50-60 km długości, płaskie lub lekko pagórkowate.

Program

Dzień 1:

Przelot do Catanii.

Dzień 2: Catania – Caltagirone

Na początek najdłuższy , ok 70 km etap przez niewielkie wzgórza z pięknymi widokami na dolinę Noto. Docieramy dziś do pierwszego z barokowych miasteczek doliny Noto Caltagirone. Caltagirone to jedno z ośmiu miast późnego baroku w dolinie Noto, wpisanych na listę UNESCO. Miasto jednak oferuje coś więcej dla oka niż tylko okazałą barokową architekturę. To miasto osadzone na trzech wzgórzach, z pozostałościami po średniowiecznym i renesansowym klimacie i wyjątkową ceramiką, która zachwyca nie tylko w lokalnych sklepikach, ale również na murach budynków czy schodach. Dlatego do tego miasteczka zdecydowanie warto się wybrać.

Dzień 3: Caltagirone – Ragusta

Tym razem już znacznie krótsza trasa pozwoli na dłuższe przerwy w małych sycylijskich wioskach , nieomal w każdej znajdziemy jakąś przytulną kawiarenkę na typowe włoskie espresso lub kieliszek sycylijskiego wina. Dziś dotrzemy w najpiękniejsze miejsce południowej Sycylii – do Ragusty.

Dzień 4: Ragusta

Jeden dzień spędzimy w Raguście i jej okolicach. Miasto to barokowa perła Sycylii, położone na wzgórzu z piękną starówką i wąskimi uliczkami, które zachęcają do zagubienia się w historii. Okolice są wręcz idealne do wycieczek rowerowych przez winnice, gaje oliwne i małe sycylijskie wioski.

Dzień 5: Ragusta – Pozallo

Dziś na trasie kolejne trzy piękne barokowe miasteczka Modica , Scicli i Ispica. Każde niesamowicie piękne i w każdym znajdziemy miejsca w których chciałoby się zostać na zawsze. My jednak podążymy w końcu ku wybrzeżu do miejscowości Pozallo. Jej ogromną zaletą są piękne i rozległe plaże piaszczyste.

Dzień 6: Pozallo – Marzamemi

Dzisiejsza trasa biegnie wzdłuż wybrzeża objeżdżając przylądek Capo Passero. Znajdziemy tu zarówno piękne plaże, jak i nadmorskie szuwary gdzie zimą można obserwować tysiące ptaków które mają tu swoje kolonie. Etap kończymy w starej malowniczej wiosce rybackiej Marzamemi.

Dzień 7: Marzamemi – Noto

Dziś udamy się do Noto. Noto to jedno z kilku barokowych miast mieszczących się w Dolinie Noto – miejscu wpisanym na listę UNESCO właśnie ze względu na ich barokowość. Nie jest duże. Zaledwie 20 tysięcy mieszkańców. Właściwie jego zwiedzanie ogranicza się do odwiedzin jednej głównej ulicy i kilku uliczek, które do niej dochodzą. Ale każdy budynek jest tu przepiękny i można by po tej ulicy chodzić bez końca. Okolica z kolei to kwintesencja Sycylii, wiejskie krajobrazy , spokojne miasteczka i niezliczona ilość kwiatów.

Dzień 8: Noto – Syrakuzy

Ostatni etap poprowadzi nas wzdłuż wybrzeża do Syrakuz.
Syrakuzy w czasach świetności były największym miastem starożytnego świata, większym nawet niż Ateny i Korynt. Dziś wprawdzie nie należą do wielkich metropolii, jednak dla odwiedzających Włochy turystów miasto jest prawdziwą perełką, a ciekawe miejsca czekają na każdym kroku. Co warto zobaczyć w Syrakuzach? Atrakcje w mieście rodzinnym słynnego Archimedesa zapierają dech w piersiach.

Dzień 9:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

ORGANIZACJA WYJAZDU:

Uczestnicy dostają się na wycieczkę samolotem wraz z bagażem podręcznym.
Rower oraz bagaż główny należy dostarczyć do Krakowa, Katowic lub Warszawy na dzień przed wylotem, osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 1 dzień po powrocie.
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transport rowerów
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Gwarancja pokoju 2-os na całej wycieczce +500 zł/os
  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sycylia pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.