Grecja Chalkidiki

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
10 dni3 400
Cena promocyjna przy zapisach do 15.06.2024

Szczegóły wyjazdu Grecja Chalkidiki

O wyprawie

Kassandra | Paralia | Sithonia | Athos | Saloniki

Zapraszamy na Półwysep Chalkidiki w północnej Grecji. Swoim malowniczym położeniem jest w stanie urzec każdego przybysza, górskie widoki, piękne złociste plaże otoczone turkusowym morzem, soczysta zieleń winnic, gajów cytrusowych i zagajników drzew pistacjowych zachwycą każdego!

Osób szukających dobrych smaków z pewnością przyciągnie ten region, słynący z małży podawanych w skorupkach. Niemalże w każdym mieście koneserzy kuchni greckiej zadowolą swoje podniebienia niebywałymi potrawami. Wakacje spędzone na Półwyspie Chalcydyckim na pewno zapadną w pamięci na długo, kojarząc się ze smakami fety oraz oliwek skąpanych w gorącym greckim Słońcu.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C

Przewidziane dwie trasy, jedna bardzo łatwa wzdłuż wybrzeża drogami asfaltowymi, druga wymagająca prowadząca górami i drogami szutrowymi i terenowymi.

Równolegle prowadzona wycieczka MTB - Grecja Chalkidiki MTB

Program

Dzień 1: 

Przelot samolotem do Salonik. 

Dzień 2-3: Kassandra 

Na początek zwiedzimy zachodni „palec” półwyspu Chalcydyckiego, Kassandrę. Po rozbiciu namiotów na pięknie położonym kempingu nad morzem udamy się na krótką przejażdżkę, by zobaczyć okolicę z punktu widokowego. 
Cały czas będzie nam towarzyszył widok na Riwierę Olimpijską, znajdującą się po przeciwnej stronie Zatoki Termajskiej. Wieczorem czeka nas impreza integracyjna na plaży. 
Kolejny dzień przeznaczymy na objazd Kassandry, z wizytą w stolicy regionu. Położone w głębi półwyspu miasteczko to plątanina wąskich uliczek i placyków, które cieszą oko i oferują miejsce na odpoczynek w cieniu rozłożystych drzew. Po przerwie ruszymy dalej, w stronę Posedonii, czyli wioski poświęconej greckiemu bogowi morza. Ukoronowaniem wycieczki będzie plażowanie na jednej z pięknych plaż, a na zakończenie objedziemy zachodni brzeg półwyspu wzdłuż nadmorskiego klifu. 

Dzień 4: Kassandra - Paralia 

Rano dotrzemy do miasteczka Afitos, w którym drzemie duch pierwszego osadnictwa na Kassandrze. To jedno z najstarszych miasteczek, założone już w VIII w.p.n.e. Jest też charakterystyczne dzięki dziełom lokalnego rzeźbiarza, które zdobią większość budynków i placyków Afitos. 
W Nea Fokea na pięknej plaży po klifem dającym odrobinę jakże cennego cienia pożegnamy się z Kassandrą i ruszymy na północ, do Paralii, czyli rejonu w głębi półwyspu Chalcydyckiego, gdzie można zakosztować klimatu prawdziwie wiejskiej Grecji. Spokojne, senne miejscowości słynną z produkcji wspaniałego miodu. Warto przystanąć w jednej z wiejskich kawiarenek na typową grecką kawę, posiedzieć wspólnie ze starymi mieszkańcami i po prostu odpocząć od zgiełku turystycznych miejscowości. 

Dzień 5-8: Sithonia 

Trzy kolejne dni to objazd środkowego palca Półwyspu czyli Sithonii. Surowy, górzysty krajobraz, zróżnicowana linia brzegowa, porty rybackie piaszczyste, czasami przechodzące w żwirowe lub kamieniste plaże oraz tradycyjne tawerny i bary czynią to miejsce idealnym na ciekawe i spokojne wakacje. Miejsce drzew oliwnych zajmują tutaj piękne lasy piniowe, dające orzeźwiający cień w upalne dni. 
To wszystko sprawia, że Sitonia ma do zaoferowania coś dla każdego: oprócz rajskich lagunek nie brak tu także malowniczych tras dla bardziej wymagających cyklistów, interesujących miejscowości z bizantyjskimi ruinami, czy miejsc związanych z pierwszymi wiekami chrześcijaństwa. Zapraszamy też wszystkich na wspólny „sympozjon” w piwnicach z leżakującymi winami z Macedonii, a także z innych regionów Grecji, podczas którego zaznajomimy się z tematyką win oraz weźmiemy udział w degustacji wybranych gatunków tego trunku. 

Dzień 9: Athos 

Trzeci „palec” Chalkidiki to niezwykle tajemniczy półwysep Athos. Zamieszkują go mnisi, którzy utworzyli tu własną republikę. Wstęp do niej mają tylko mężczyźni, którym udało się zdobyć specjalną przepustkę. 
My na rowerach dotrzemy do granicy republiki, którą oddziela od naszego świata mur patrolowany przez greckich żołnierzy. Jedną z atrakcji dzisiejszego dnia będzie wizyta w Ouranopolis – antycznej wiosce zwanej Niebiańskim Miastem, które jest miastem-granicą z Republiką Mnichów. Jej centrum stanowi Góra Athos – święta góra, która wyrastając na wysokość 2030 m „wprost” z morza, od wieków imponuje i zachwyca. Nazywana Ogrodem Bogurodzicy, jest sercem prawosławnego chrześcijaństwa. 
Dziś będzie też już ostatnia okazja do kąpieli w niezwykle błękitnych wodach Morza Egejskiego. 

Dzień 10: Saloniki 

Przelot samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

ORGANIZACJA WYJAZDU

Uczestnicy dostają się na wycieczkę samolotem wraz z bagażem podręcznym.
Rower oraz bagaż główny należy dostarczyć do Krakowa, Katowic lub Warszawy na dzień przed wylotem, osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 1 dzień po powrocie.
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w domkach kempingowych +800 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Grecja Chalkidiki pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Grecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.