Szkocja, Highlands i wyspy - szosowo

Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Szkocja, Highlands i wyspy | Wyjazd KOLARSKI !

Szkocja. Gdy myślisz o tym kraju masz przed oczami nieciągnące się zielone przestrzenie, rozległe wrzosowiska, dudziarzy w tradycyjnych kiltach, klify wznoszące się wysoko nad powierzchnią morza, zamki, które przycupnęły na niewielkich skałach i wzgórzach, a przede wszystkim niezmąconą, dziką naturę. To miejsce, w którym możemy całkowicie odciąć się od codzienności, zatracić się w nim i... w tym zatraceniu pokonywać kolejne kilometry na zapierających dech w piersiach szosach!

Tak, Szkocja to kraina niemal stworzona dla kolarzy. Bo choć pogoda nie zawsze tu rozpieszcza, to ilość pustych, ciągnących się za horyzont dróg z oszałamiającymi widokami i biegajacymi tu i ówdzie owcami, rekompensuje wszystko. Widoki te zapewne znane są Wam z przeróżnych filmów, od Nieśmiertelnego, przez Makbeta, Jamesów Bondów, Braveheart, na Harrym Potterze kończąc. Dlaczego nie zobaczyć tego na własne oczy? 

Wybierając się z nami, na naszą dwunastodniową podróż po Szkocji, będziecie mieli okazję zobaczenia sporego skrawka tej fascynującej ziemi i doświadczyć w pigułce tego, czym jest kraj Seana Connery'ego, Marii Stuart, Davida Millara i Cocteau Twins.

Nasza szosowa podróż zacznie się w części "lądowej" w Oban, skąd promem przedostaniemy się na Wyspę Mull, gdzie ruszymy dalej na rowerach. Po dotarciu na kraniec wyspy, wrócimy po raz kolejny statkiem na Półwysep Morvern. Stamtąd przejedziemy się po bajkowej dolinie Glencoe,. Opuszczając najsłynniejszą, szkocką dolinę, udamy się dalej na północny zachód; mijając po drodze wiadukt Glenfinnan (ten z Harrego Pottera) przedostaniemy się przez morze na słynną Wyspę Skye, będąca niemalże synonimem najlepszych, szkockich widoków i najpiękniejszych plenerów filmowych. Po dokładnym jej objechaniu wrócimy na ląd, aby dotrzeć nad brzegi Loch Ness, gdzie spróbujemy wypatrzyć słynnego potwora. Na koniec wrócimy przez Fort William w okolice Oban, a stamtąd dojedziemy do Balloch, położonego nad największym jeziorem Wielkiej Brytanii- Loch Lomond. Ostatnim etapem będzie niemal płaska trasa wzdłuż kanału Forth and Clyde, łączącego dwa morza- Irlandzkie z Północnym, podczas której zobaczymy fascynująca konstrukcję Falkirk Wheel, a na koniec dotrzemy do stolicy Szkocji- pieknego Edynburga.

Po każdym dniu, nocować będziemy w urokliwych miasteczkach i wsiach, czasami będzie to hotel, niekiedy lokalny hostel, innym razem prywatne pensjonaty. 

Przez cały wyjazd, nasz samochód będzie wiózł wszystkie bagaże. My zaś całą trasę zaś pokonamy "na lekko" od miasteczka do miasteczka, od drzwi jednego noclegu do drugiego, na naszych szosówkach, rozkoszując się niecodziennymi widokami.

Na trasie znajdują się pojedyncze odcinki szutrowe (ubite). Zalecamy zabranie roweru szosowego z szerszą oponą (28 - 32 mm), lub gravela z gładkim bieżnikiem.

Przeżyj z nami magiczną, kolarską przygodę w świecie Makbeta, "Nieśmiertelnego" i Jamesa Bonda.

Program

Dzień 1

Przylot do Glasgow- transfer do Oban. Nocleg w Oban.

Dzień 2

Prom: Oban- Craignure. Trasa po Wyspie Mull Craignure- Tobermory. (ok. 105 km, 1500 m)

Dzień 3

Prom: Tobermory- Kilchoan. Trasa: Kilchoan- Kinlochleven. (ok. 120 km, 2000 m) Nocleg w Kinlochleven (dwie noce)

Dzien 4

Trasa: Kinlochleven, Ballachulish, Glencoe, Glen Etive. (ok. 90 km, 1300m)

Dzień 5

Trasa: Kinlochleven- Glenfinan- Arisaig. (ok. 100 km 1000 m). Nocleg w Morar.

Dzień 6

Trasa Morar- Mallaig (5km) Prom. Trasa Arnadale - Broadford (ok. 45 km, 600 m lub 75 km i 1200 m) Nocleg w Broadford. 

Dzień 7

Trasa: Broadford - Portree. (ok. 70 km, 1000 m) Nocleg w Portree (dwie noce)

Dzień 8

Trasa wokół północnego półwyspu Skye. Old Mann of Storr, przełęcz Quiraing. (ok. 78 km, 1000 m) 

Dzień 9

Trasa: Portree- Fort Augustus (ok.135 km, 1600 m) Nocleg w Fort Augustus.

Dzień 10

Trasa: Fort Augustus- Oban (ok. 120 km, 950 m). Nocleg w Oban

Dzień 11

Trasa: Oban - Balloch. (ok 120 km, 1300 m)

Dzień 12

Trasa: Balloch - Falkirk - Edynburg. (ok 110 km, 400 m)

Dzień 13

Zwiedzanie Edynburga. Wylot do Polski po południu.

Warunki

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelach, hostelach i pensjonatach
 • śniadania
 • transport rowerów i bagaży
 • transfery lotniskowe
 • samochód przewożący bagaże na trasie
 • zaplanowane trasy (pliki gpx, opis)
 • opiekę przewodnika - pilota
 • opłaty promowe
 • wyjazd w małej grupie (do 8 uczestników)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłaty miejscowe (tzw. City tax)
 • dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu
 • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Cena nie zawiera biletów lotniczych (Kraków- Glasgow, Edynburg- Kraków) - cena ok. 600 zł

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Szkocja, Highlands i wyspy - szosowo pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Pozostałe. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.