TAJLANDIA - LAOS

TAJLANDIA - LAOS
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Azja
Typ: Egzotyczne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: Pensjonaty / Hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot
cena: 8 000 PLN
ZOSTAŁY 4 MIEJSCA W CENIE PROMOCYJNEJ

Bangkok | Ayutthaya | Chiang Mai | Chang Rai | Luang Probang

Charakterystykę kraju zwanego Tajlandią ująć można w dwóch słowach: „barwa i chaos”. Oba te elementy uderzą nas już od pierwszej chwili pobytu na tajskiej ziemi. 
Bogatą paletą barw zaskoczą nas tutejsze miasta, gdzie żółte, czerwone i zielone dachy domów mieszają się ze wszechobecnymi złoceniami wieżyczek, gdzie po zielonej rzece płyną wrzecionowate łodzie wypełnione kolorowymi owocami i pachnącymi przyprawami, gdzie spod słomkowego kapelusza spoglądają na nas czarne oczy Tajki, a błękit nieba przecinają purpurowe i różowe latawce. 

Tajlandia to spotykane na każdym kroku posągi łagodnie uśmiechniętego Buddy, zatłoczone ulice, liczne stargany oferujące specjały tajskiej kuchni i nieustanna atmosfera święta, która przyczynia się z kolei do wrażenia chaosu. Jest to jednak pozytywna forma tego zjawiska, gdyż przyjazne usposobienie tutejszych mieszkańców skutecznie łagodzi wszelkie napięcia. 

Tajlandia jest jednym z tych krajów, który podoba się każdemu, dlatego śmiało możemy zaproponować rowerową wyprawę w tym niezwykłym zakątku świata. 
Czeka nas wiele atrakcji, oprócz wspaniałych szlaków rowerowych także trekingi przez dżunglę , oraz na koniec wypoczynek na przepięknych plażach południa.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C 
Część trasy prowadzi po pagórkowatym terenie północnej Tajlandii, głównie drogi asfaltowe, częściowo szutry. Etapy ok. 50-70 km. Pozostałe etapy płaskie 30-60 km.

Dzień 1: 
Wylot do Bangkoku. 

Dzień 2: 
Przylot do Bangkoku, zakwaterowanie, wieczorny spacer po mieście. 

Bangkok Dzień 3: 
Bangkok jest miejscem, które dla przeciętnego Europejczyka wydawać się może nieco hałaśliwe, gwarne i chaotyczne, ale niekoniecznie musi się to kojarzyć z czymś negatywnym. Po prostu ulicami mkną często barwni sprzedawcy żywności i rękodzieł, weseli grajkowie, do niemożliwości obładowane skutery i różne inne środki transportu, od rikszy i tuk-tuków począwszy na... słoniach kończąc (warto zaznaczyć, ze przejażdżka na grzbiecie tego zwierzęcia to prawdziwa frajda!). Ponadto na każdym niemal kroku spotkamy posągi Buddy, który jest symbolem i opiekunem tego kraju. 

Dzień 4: Chang Mai 
Czas opuścić Bangkok i udać się na północ Tajlandii. Podróż odbędziemy pociągiem. Jeszcze na początku XX wieku można tu było dotrzeć jedynie łodzią lub na grzbiecie słonia w ciągu kilku tygodni. Nam zajmie to jedynie kilka godzin. 
Region ten zachował własny niepowtarzalny charakter. Zachwyt budzą tu przepiękne świątynie, dzika przyroda i niezwykle uprzejmi ludzie, którzy sami w sobie stanowią dużą atrakcję, jak np. kobiety z plemienia Hmong przystrojone w wielkie baniaste turbany i pobrzękujące srebrną biżuterią, czy ludzie z plemienia Mien w ślicznie haftowanych ubraniach. 
Zanim jednak wyruszymy na rowerowy szlak w poszukiwaniu tych niezwykłych plemion ukrytych wśród wzgórz pokrytych dżunglą, zwiedzimy największe miasto północy Chiang Mai. 
Stolica prowincji zwana jest przez tubylców Różą Północy. Skapane w kwiatach malownicze uliczki Chaing Mai, kwitnące ogrody buddyjskich świątyń i ukryte wśród zieleni starożytne monumenty, w pełni przyczyniły się do powstania tego przydomku. Szczególnie piękny widok przedstawia otoczone fosą Stare Miasto, gdzie zwiedzimy wspaniałe waty, wypoczniemy w licznie zgromadzonych barach i restauracjach, a także odwiedzimy okoliczne butiki. 

Dzień 5-8: Chang Mai 
4 kolejne dni przeznaczymy na rowerowe wycieczki w prowincji Chang Mai. 
Jedną z głównych atrakcji Chiang Mai są wyprawy rowerowe, których celem jest wizyta w siedzibach tutejszych plemion górskich. Już samo dotarcie do tych społeczności, ukrytych wśród wzniesień i lasów, bywa nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą. Trud preprawy wynagrodzi nam pełen wrażeń pobyt w wioskach plemiennych, możliwość spożycia wspólnego posiłku i uczestniczenia w tradycyjnych obrzędach tubylców. Takich wrażeń nie zapewni nam żadne muzeum czy program telewizyjny. 
W okolicy znajduje się też przepiękny Park Narodowy Doi Suthep-Pui
Flora parku zachwyca aż dwoma tysiącami gatunków roślin kwiatowych, z których sporą część stanowią endemity (rośliny nie występujące w żadnym innym miejscu na ziemi). Nie mniej imponująca jest tutejsza fauna. Przemierzając szlaki prowadzące poprzez park, z pewnością dostrzeżemy przemykające pomiędzy drzewami małe gryzonie, szeleszczące wśród liści największe na świecie ćmy i przecinające niebo kolorowe skrzydła egzotycznych ptaków. 

Dzień 9-10: Chang Rai 
Szczegóły wkrótce. 

Dzień 11-15: Luang Probang - LAOS 
Szczegóły wkrótce. 

Dzień 16-17: 
Czas na powrót do kraju. W pamięci zostanie nam zapewne wiele przygód i wrażeń.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem 
  • Opłaty wizowe 
  • Transfery na terenie Tajlandii 
  • Wynajem rowerów 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 2000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy TAJLANDIA - LAOS, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Azja, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu Pensjonaty / Hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.