SŁOWENIA MTB

SŁOWENIA MTB
Dostępne terminy: brak
Kraje: Pozostałe
Typ: Górskie MTB
Trudność: Trudność: 3
Zakwaterowanie: namioty
Wyżywienie: własne
Transport: autokar / bus

Słowenia

Mało jest miejsc w Europie, które bardziej zasługiwałyby na miano raju dla rowerzystów niż Słowenia. Jak zatem wygląda rowerowy raj? Wszystko zaczyna się od bardzo zróżnicowanego krajobrazu, który sprawia, że każdy rowerzysta znajdzie tu miejsce dla siebie. Miłośnicy sportowej jazdy w terenie będą zachwyceni trasami w górzystych rejonach północy kraju. Rowerowi turyści, miłośnicy rodzinnych wypraw w płaskim terenie znajdą miejsce dla siebie w szerokich dolinach i okolicach jezior. Wszędzie można spotkać kolarzy szosowych, którzy korzystają z gładkich, asfaltowych tras o małym natężeniu ruchu. W każdym zakątku kraju można znaleźć różnorodne atrakcje przyrodnicze, kulturowe i piękne widoki, które są wspaniałą nagrodą za wysiłek. 

Naszą bazą będzie pięknie położony w sercu Alp Julijskich, nad rzeką Socą, Kobarid. Miłośnicy MTB znajdą wokół niezliczone górskie szlaki, które warto zwiedzić rowerem. Zwolennicy spokojnych wycieczek udadzą się wzdłuż rzeki Socy ku jej źródłom, i w drugą stronę do historycznych miejsc związanych z I wojną światową. Odwiedzą też winnice w dolinie Vipavy, jaskinie na słoweńskim krasie, jak również sąsiednie Włochy, a nawet zajrzą na wybrzeże Adriatyku. 

Wieczory spędzimy spacerując po pięknej starówce Kobaridu, odwiedzając miejscowe wodospady lub wsłuchując się w szum rzeki przebijającej się głębokim kanionem przez miasto. 

Idealna wycieczka dla każdego bez względu na poziom zaawansowania.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/D 
To jedna z tych tras, gdzie codziennie można wybrać wariant trasy zarówno MTB jak i zwykłą wycieczkę rowerową. Przygotowaliśmy zarówno bardzo łatwe trasy dla początkujących, z kilkoma niewielkimi podjazdami, jak i trasy bardziej wymagające. 
W wersji MTB – średnia długość etapów 50 - 60 km, ok. 1000 m przewyższeń. 
W wersji zwykłej – średnia długość etapów 60 km, raczej bez większych podjazdów.

Cena zawiera: 
- Noclegi na kempingach pod namiotami
- Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
- Transport bagaży na trasie 
- Usługi opiekuna grupy 
- Ubezpieczenie 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 
- Dopłata do noclegów w pensjonatach lub domkach kempingowych +300 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem
- Dojazd z/do Warszawy +150 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy SŁOWENIA MTB, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Pozostałe, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu namioty oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.