JAPONIA | kulturalny stan umyslu, wyprawa dla KOBIET

JAPONIA | kulturalny stan umyslu, wyprawa dla KOBIET
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Azja
Typ: Egzotyczne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: namioty / pensjonaty
Wyżywienie: szczegóły w warunkach
Transport: samolot
cena: 4 650 PLN
+ bilet lotniczy ok.2600 zł

JAPONIA ROWEREM, KULTURALNY STAN UMYSŁU日本 MADE IN JAPAN

Ruszamy tam, gdzie przetrwała stara Japonia.

Rowerem do Cesarstwa Japonii – kraju samurajów, mnichów, kwitnącej wiśni, onsenów, pól ryżowych i świątyń… to właśnie stara Japonia którą porwała nasze serca i nogi. Kraj stworzony do tego, by eksplorować go na rowerze. Nasza wyprawa m.in przebiegać będzie przez 4 prowincje, oraz jednej z najmniej zaludnionych wysp kraju kwitnącej wiśni Shikoku. Tym razem w jesiennej, kolorowej odsłonie, w towarzystwie jej barw zmierzamy na spotkanie z piękną i egzotyczną Azją, innego wymiaru.Ta wyprawa to istna kwintesencja tego co najlepsze.

Japonia ma znakomicie rozwinięta infrastrukturę turystyczną, rower idealnie wpisuje się w jej scenerię, jest bardzo popularny wśród Japończyków. Drogi dobrej jakości, udogodnienia dla rowerzystów, dedykowane tunele, specjalne stacje na odpoczynek. Do tego wszystkiego dochodzi bezpieczeństwo, które daje pełne poczucie komfortu. Podczas wyprawy będziemy korzystać również z pociągu oraz promu.

Zobacz relacje z naszej wyprawy, zobacz nasz FILM

Co robimy na miejscu i styl wyprawy:

Nasza wyprawa rowerowa do Japonii to spotkanie z dzikim wybrzeżem Pacyfiku, meandrującymi  rzekami, wąwozami, wąskimi szlakami, zielonymi górami, świątyniami. Przemierzymy kilka wysp ale większość naszych dni spędzimy na Shikoku, to jedyny słuszny wybór na spotkanie z prawdziwą i tradycyjną Japonią. Nasza trasa przebiegać będzie przez wioski, miasteczka, pola ryżowe, porty rybackie – jednym słowem dotkniecie wielobarwnej scenerii. Będziemy m.in w Kyoto, Nara, Kochi, Matsuyamie, Onomichi. Owiedzimy klasztorne miasto przepełnionym świątyniami, na górze Koyasan i jedną noc spędzimy w otoczeniu mnichów. Jednak w kregu naszego zainteresowania są przede wszystkim wioski, stare osady, porty rybackie i malownicze wysepki przez które będziemy przejeżdżać. Omijamy betonowe miasta naszpikowane tłumami turystów, elektroniką i nowoczesnością. Styl wyprawy typowo backpackerski, w luźnym stylu biwakowania na dziko lub na kempingach w przeplatanej opcji pod dachem.

Pomysł na odkrycie Japonii pojawił się w naszych głowach jakiś czasu temu, ale dopiero  niedawno udało nam się odpowiednio dopracować i przygotować ten wyjątkowy i unikalny projekt rowerowy. Wiosną 2017 po raz pierwszy odwiedziłyśmy kraj wiśni i obecnie nasza wiedza oraz doświadczenie pozwala na jeszcze lepsze przygotowanie tej wyprawy. Japonia to obyczaje i zasady które dla nas europejczyków są obce i nieznane, choć pierwsza wiosenna lekcja już za nami.

Podróż nasz będzie trwała 22 dni, z czego 20 dni w drodze, przemierzymy ok. 900 km na rowerach, ale rowerowych dni będzie nieco mniej, w końcu lubimy tzw. rest day. Dzienny średni dystans 40-70 km w zależności od odcinka trasy, choć nie wolno się do tego bardzo przywiązywać, gdyż w tej podróży zawsze może wystąpić nieoczekiwana sytuacja która przyczynia się do bieżących modyfikacji. Koniecznie zapoznaj się z naszym rowerowym stylem wojaży

Ukształtowanie i sceneria naszej trasy jest różnorodna, choć nie zabraknie kilku wzniesień i podjazdów, w końcu Japonia to kraj górzysty. Jednak w ogólnym rozrachunku trasa nasza jest do przejechania bez trudu przez każdą aktywną i zdrową rowerzystkę, a wybierając ją kierowałyśmy się najmniej męczącą opcją. Przewyższeń na naszej trasie będzie kilkanaście, są one krótkie i niezbyt męczące, choć były momenty wprowadzania rowerów na górę. Sama trasa jest piękna i przyjemna, trzeba wziąć pod uwagę że jedziemy cały dzień, z przerwami na jedzenie, odpoczynek, zdjęcia oraz inne atrakcje. W proporcjach oceniamy : 70% płasko, 20% niewielkie przewyższenia, 10% przewyższenia. Ważny jest twój rower, jego przygotowanie do trasy i pracy (o tym opowiem już zainteresowanym) nie należy zapominać o przetestowaniu siebie i roweru w dłuższym czasie i z obciążeniem. Na bagażniku mamy średnio 10-15 kg. Na swój rower zabierasz pół namiotu, śpiwór, karimatę,swoją odzież, kosmetyki, naczynie turystyczne i jedzenie śniadaniowe.

Noclegi:

Utarło się, że Japonia do tanich krajów nie należy, głównie przez transport oraz ceny noclegów, które znacznie podrażają egzystencję w tym kraju. W związku z tym, zdecydowałyśmy się na opcję mieszaną. Zabieramy namioty i kilka nocy spędzamy pod dachem. Mamy 8 noclegów pod dachem m.in. w tradycyjnych japońskich ryokan, hostelach, dormitory. Jeśli chodzi o spanie w namiotach, zawitamy na 2-3 kempingi ale z podstawową infrastrukturą sanitarną. W Japonii można się rozbić w dowolnym miejscu respektując pewne zasady, więc nie zabraknie dzikich noclegów. 

Co jeszcze przed nami? 

Japonia to również gorące źródła które ubóstwiamy i nie byłybyśmy sobą gdyby nasza stopa się w nich nie zanurzyła. Onseny, tradycyjne łaźnie, przedstawione w różnej formie, skalnych zbiorników lub drewnianych bali. Po rowerowych trudach, w nagrodę przyjmą nas, a my z tego zaproszenia chętnie skorzystamy. Pierwszy z nich odwiedzimy w górach, drugi najstarszy w kraju, w Matsuyamie i kolejhny na końcu naszej wyprawy, jednak może się zdarzyć że będzie ich więcej. Mamy w sumie 4 dni odpoczynku podczas wyprawy.

Wyżywienie:

Zabieramy tylko płatki i dodatki na śniadania, zaopatrujemy się w  jetboil’a i naszą kuchnię polową, a na miejscu wkraczamy do lokalnych supermarketów i gastronomii, gdzie kupimy gotowe dania, które na miejscu od razu można podgrzać, Cena takiego dania w zależności od pory dnia 10-20 zł. Oczywiście nie może nas zabraknąć na typowych targowiskach i barach, nie omieszkamy również zawitać do pewnej rozkosznej knajpki w której posmakujemy tradycyjnego japońskiego menu.

Logistycznie i organizacyjnie

Podróż zaczyna się i kończy w Warszawie – cena biletu wraz z rowerem i duzym bagażem 57 kg! Zakup biletów po naszej  stronie. Co do zapakowania roweru, listy rzeczy, wyposażenia itd…pomagamy, przekazujemy niezbędne informacje i wskazówki.

Cena zawiera:

9 noclegów pod dachem podczas tej wyprawy tj. 1 nocleg na trasie po przylocie, 2 noclegi w Kyoto, 1 nocleg w świątyni wraz z kolacją u mnichów na górze KOYASAN, 2 noclegi w Kochi, 1 nocleg w Matsuyama, 1 nocleg w Onomichi, jeden na trasie, bilet na przeprawę promową, 2 wejścia do onsenów. Wyposażenie wyprawowe tj. lekkie 2 osobowe namioty Fjord Nansen, jetboil, gaz, wsparcie podczas wyprawy i przed nią, opracowanie trasy, realizację wyprawy, opiekę prowadzącej, ubezpieczenie turystyczne i oczywiście unikalną przygodę której długo nie zapomnisz! Wyprawę prowadzi Ilona, założycielka Superfemki.

W razie załamania pogody (silnego deszczu, wiatru) zastrzegamy dodatkowy nocleg pod dachem, płatny extra przez uczestnika (na miejscu trzeba liczyć ok. 150 – 200 zł) o ile zajdzie będzie taka potrzeba. Ostatnim razem korzystałyśmy raz z tej opcji. Trzeba być po prostu przygotowanym na dodatkowym koszt.

Istnieje możliwość wypożyczenia od nas sakw, śpiworu, karimaty.

Cena nie zawiera:

Kosztów biletów lotniczych, wyżywienia na miejscu (oprócz kolacji u mnichów Koyasan). Trzeba założyć sobie dziennie ok 30-40 zł. Pociągu powrotnego do Osaki ( ok. 350 zł) 1 dodatkowego pociągu na górę Koya (ok. 150 zł) Zastawienie pudeł na lotnisku ok.100 zł . Warto zabrać 1500- 2000 zł w przeliczeniu na jeny w sumie.

Rezerwacja miejsca na wyjazd

Warunkiem rezerwacji jest wysłanie do nas formularza zgłoszeniowego, w następnej kolejności dokonanie wpłaty rezerwacyjnej w ciągu 3 dni i zakup biletu lotniczego.

część I –  50% kosztów wyprawy, jest to wpłata rezerwacyjna w kwocie  2265 zł
część II –  50% kosztów wyprawy, płatne do 31 stycznia 2018

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Superfemka jest wyjazd rowerowy JAPONIA | kulturalny stan umyslu, wyprawa dla KOBIET, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Azja, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu namioty / pensjonaty oraz wyżywienie szczegóły w warunkach. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.